banner72

Muhtarları Kadarstro İsyanı

İkizdere Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Ekşi, MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi'den, kadastro mağduriyetlerinin giderilmesi için destek istedi.

Muhtarları Kadarstro İsyanı

 

İSMET KÖSOĞLU
MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi İkizdere ilçesinde Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek Başkan Emrullah Ekşi’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

 

 

İkizdere Muhtarlar Derneği Başkanı ve Demirkapı Köyü Muhtarı Emrullah Ekşi, geçen yıl, vatandaşı mağdur eden bir kadastro çalışması yapıldığını anlatarak, “Vatandaş, burada değil ilçe dışında ama arazileri başkasının üzerine yazılmış. Bahçesinde ağaç büyüttü diye neredeyse suç kapsamına girecek ve bu arazi orman idaresine yazıldı. Bu yapılan devlet eliyle ilçe halkını göçe zorlamaktır. Düzeltilmesini istiyoruz. MHP teşkilatı olarak bizi ziyaret ettiğiniz için sizlerden de yardım istiyoruz.” dedi.

Yalnız seçim zamanında değil her an vatandaşın yanında olduklarını ve her akşam kahvehanelerde geniş katılımlı toplantılar yaptıklarını söyleyen MHP İl Başkanı Zeki Mayi ise, “Biz halkın sıkıntısını yakından biliyoruz. Rize merkez ağırlıklı olmak üzere sık sık kahvehanelerde vatandaşlarımızla toplantılar yapıyoruz. Düğün, cenaze gibi toplumsal görevlerimizde halkımızla iç içeyiz. Şunu rahatlıkla söyleyeyim ki seçimde bize oy vermeyen vatandaş bugün bize gelip istek ve şikâyette bulunuyor. Bu önemli bir gelişmedir. Demek ki vatandaş can çekişiyor, iktidardan ümidini kesmiş çare aramakta. İkizdere’de muhtarların sıkıntılarını, halkı dinledikten sonra daha iyi anladım. Hele yapılan kadastro çalışmasından bütün ilçe halkının mağdur olması anlaşılır değil. AKP iktidarı ve mensupları İkizdere’de yapılan yanlış kadastro çalışmalarına niye dur demiyor? Vatandaşın arazisinin büyük bir çoğunluğu orman idaresine yazılmış. Bahçesinde meyve ağacı büyüttü diye vatandaşın arazileri orman olarak kaydedilmiş. Buna ilçe halkının isyan etiğini gördüm.” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2010, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73