banner72

Mümtaz SİNAN Aday Olacak mı ?

Ardeşen belediye başkanı Mümtaz Sinan milletvekilliliği için “Ben bu göreve layık olduğumu düşünüyorum” dedi.

Mümtaz SİNAN Aday Olacak mı ?

Mustafa ÖZYANIK

12 Haziran 2011’de yapılacak olan genel seçimlere 7 aylık bir süre kalmasına rağmen şimdiden kamuoyu oluşturma çalışmaları sürüyor. Rize’de kamuoyunda milletvekilliliği için adı geçen siyasilerin de bu konuda açıklamaları gelmeye devam ediyor.

Rize’de milletvekilliliği için en yoğun gündemin olduğu parti de AK Parti. AK Parti’den milletvekilliliği için adı geçen en önemli isimlerden biri de Ardeşen belediye başkanı Mümtaz Sinan.

Hatırlayacak olursak Mümtaz Sinan 29 Mart yerel seçimlerde 6 partinin birleşmesiyle Anavatan Partisinden adaylığını gösteren Temel Eryılmaz’a karşı üstünlük kurarak belediye başkanlığını kazanması başkan Sinan’a büyük bir prestij kazandırmış ve belediyecilikte göstermiş olduğu başarılı çalışmaları dolayısıyla da Rize’de milletvekilliliği için adı önde gelen isimlerden biri oldu. Öte yandan başkan Sinan ile ilgili kamuoyunda dolaşan en önemli dedikodu ise, Sayın Sinan’ın milletvekilliliği için aday adayı olacağı; eğer aday seçilemezse Çaykur Genel Müdürlüğüne getirileceği konuşuluyor.

“HESAP ADAMI DEĞİL, HASBİ ADAM OLMAYI İLKE EDİNİYORUM”

Kamuoyunda dolaşan tüm bu söylem ve dedikodulara Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan Gelişim TV’de yayınlanan “Gündem” adlı programda tüm içtenliği ile cevap verdi. Sinan açıklamasında, “Bir insanın kamuoyunda olumlu şekilde tartışılması insanı mutlu eder. Ben siyaset anlayışımda aday olmak veya adaylıkla sınırlı kalan bir yapıda değilim. Sadece siyaside değil, özelde de liderim olan Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın bana tavsiyesi şudur: “Hesap Adamı Olma, Hasbi Ol” .İyi niyetle düşünürsen; eğer bir şey size nasip olacaksa o seni bulur. Benim siyasi prensibim budur. Ben siyasi kulvar içerisinde hiçbir kimseye haksızlık etmemeye karar verdim. Zaman zaman haksızlıkları boyun eğmedim, tahammül gösterdim. Bu anlayışımı bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğim” dedi.

“SİYASETTE KİMSENİN AYAĞINI KAYDIRMADIM, KAYDIRMAM DA”

Siyasi hayatı boyunca bir başka kişinin siyasi hayatı ile ilgili hiçbir olumsuz düşünce içerisinde bulunmadığını söyleyen başkan Sinan “Siyasette kimsenin ayağını kaydırmak gibi bir niyet asla aklımın ucundan geçmez. Her önümdeki siyasetçiye saygı duyarım ve arkasında destek olurum. Elimden gelen bütün gayretimle onun başarılı olması için çabalarım. Ama ben siyaseti hizmet olarak gördüğüm için, her noktada ve her anlayışta siyaset yapmayı benimseyen bir anlayıştayım” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇOK ONUR DUYDUĞUM BİR GÖREVDİR

Belediye başkanlığı görevinden hiçbir zaman başka hedefler uğruna ayrılmayı düşünmediğini söyleyen Sinan, “Belediye başkanlığı benim için çok onur verici, çok büyük bir şeref duyduğum bir görevdir. Bu görevimi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyorum. Siyasette görev istenmez; ancak verilir. Ben her yerde her şartta siyaset yapmayı görev edinmiş insanım. İlla aday olmak siyaset yapmak anlamına gelmiyor. Siyaset insana hizmet sanatıysa, aday olmadığınız yerde insana hizmet edilebilir, bu da siyasi bir anlayıştır” ifadelerini kullandı.

“GÖREV LAYIK GÖRÜLÜRSE ASLA KAÇMAM”

Adaylık süreci hakkında çıkan söylemlere de cevap veren Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan son olarak, “Aday olarak ortaya çıkmam bulunduğu kuruma ve temsil ettiğim halkıma saygısızlık olarak nitelendiririm; ama şartlar neyi gösterir, görev verilir, böyle bir şeye layık olduğumuz ortaya çıkarsa görevden kaçma gibi bir şeyi de asla üstlenmem. Görevsizlikte bir görevdir. Bana verilen her göreve hazır olduğumu kamuoyuyla paylaşmak isterim. Siyasette er olmanın gereği verilen görevi yerine getirmekten geçer. Benim bir beklentim yok; ancak dediğim gibi görev verilirse asla kaçmam. Şunu da belirtmek isterim ki, ben bu göreve layık olduğumu düşünüyorumdedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73