banner72

Murgul Damar Dertli

Artvin'in Murgul ilçesine bağlı Damar Beldesi'nde yaşayan insanlar toz ve çamurla savaşmaktan bıktığını belirtiyorlar

Murgul Damar Dertli
Belde sakinleri bakır madeni çıkartmak için yapılan dinamit atımları nedeniyle evlerinde hasarlar  oluştuğunu belirtiyorlar. Atımların çok şiddetli olması nedeniyle yaklaşık 1000 metrelik alanda çatlamayan ev kalmadı.
Artvin’in Murgul ilçesine bağlı Damar Beldesi’nde yapılan şiddetli patlatmalar nedeniyle evinde çatlak olmayan hanenin kalmadığı belirtiliyor.Yaz aylarında ağır tonajlı araçlar yüzünden oluşan toz bulutları nedeniyle meyve ağaçlarının zarar gördüğünü belirten Damar halkı, bu yıl damarla özdeşleşmiş olan heçeco armudunun olmadığını belirtiyorlar.  Murgul Damar yolunun yapımına başlandığını söyleyen belde sakinleri; “Bu yol en az 2 yıla biter mevcut olan yolun çok kötü olması ulaşımda zorluklar yaşanmasına neden oluyor. Hiç olmazsa bir takım bakımlar yapılsın. Yetkililerden rica ediyoruz” dediler.
 
http://www.08haber.com/resimler/haber/damardertliB.jpg
 
 Damarın sorunlarıyla ilgili görüştüğümüz Damar Belediye Başkanı Yaşar İnal; “Damar küçük bir belde ancak sorunları çok büyük bir yer oldu. Halkımızın rahatı için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz, ancak elimizde olmayan nedenlerle bazı sorunlarla aşmakta zorluk çekiyoruz. Bize verilen bazı sözler yerine getirilmedi ocaklardan çıkan tozlar için bize sulama sistemi kuracaklarını söyledikleri halde, halen bu sorun devam etmektedir. Şirket yetkilileri 2010 için sorunun çözüleceğine dair bizlere söz verdi artık bizlerde bekleme aşamasındayız” dedi. Başkan İnal Ankara’da bir takım çalışmalarının olduğunu belirterek Damar’ı yeniden yaşanılabilir bir belde haline getireceklerini sözlerine ekledi.(08haber)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2010, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73