banner72

Of Belediyesi'nden ilginç kampanya

İller Bankası'ndan aldığı parayı artırmak için harekete geçen Of Belediyesi, ilçeye yeni kayıt yaptıranlara çekilişle otomobil LCD televizyon ve dizüstü bilgisayar dağıtılacağını duyurdu.

Of Belediyesi'nden ilginç kampanya
Of Belediye Başkanlığı, ilçedeki nüfusu artırmak amacıyla ilginç bir kampanya başlattı. İller Bankası'ndan 180 bin lira alan belediye, paranın 300 bin liraya yükselmesi için 18 bin olan ilçe nüfusunu 30 bine çıkartmayı hedefliyor. Eğer sayı tamamlanırsa yeni kayıt yaptıranlar arasında çekiliş yapılacak ve 137 kişiye araba, dizüstü bilgisayar ve televizyonlar dağıtılacak. Trabzon'a bağlı Of'un 10 yıl önceki nüfusu 25 bin civarındaydı. Ancak nüfus, her geçen gün azaldı. Geçen yıl yapılan son sayımda ilçe ilçe nüfusunun 18.092 olduğu belirlendi. Belediyenin bu düşüşe bağlı olarak İller Bankası'ndan aldığı pay da azaldı. AK Partili Of Belediye Başkanı Oktay Saral, ilçe nüfusunu artırmak için ilginç bir kampanya başlattı. Önceki gün belde ve köylerde de dağıtılmak üzere 50 bin tane ilan bastıran Saral, ilanda nüfusun azlığı nedeniyle belediyenin zarara uğradığını, bu nedenle hizmetlerde de bir takım aksaklıklar yaşandığını belirtti. İlanda, "Of, 1. sınıf ilçeden 3. sınıf ilçeye gerilemiştir. Hem öğretmen sayımız hem de doktor sayımız azalmıştır. Of'un, il statüsünde ilçe olması engellenmektedir. Gelin hep birlikte elimizi taşın altına koyalım. Nüfusumuzu hak ettiği yere hep birlikte getirmek için ikametgah adresimizi Of'a taşıyalım" denildi.

5 OTOMOBİL, 15 LCD

Yılbaşına kadar sayı yaklaşık 30 bine ulaşırsa Of'un ilçe oluşunun 137'nci yılında yani 15 Ocak 2011'de çekiliş yapılacak ve 137 kişiye çeşitli hediyeler verilecek. Nüfusa yeni kayıt yaptıranlar arasında yapılacak olan çekilişte 5 adet 2011 model otomobil, 15 adet LCD televizyon, 20 adet dizüstü bilgisayar, 20 adet buzdolabı, 15 adet çamaşır makinesi, 20 adet bulaşık makinesi, 20 adet ütü ve 22 adet cep telefonu dağıtılacak. Of Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Hacıahmetoğlu ise "Şu anda resmi kayıtlı 11 bin su abonemiz var. Bu kadar su abonesi bulunan ilçenin tabeladaki nüfusu 18 bin olmaz. Mevcut aboneleri en az 3 ile çarptığımızda 33 bin eder. Ama onları ara ki bulasın. Nüfusun büyük bölümü şehirde yaşıyor ama kayıtları köyde ya da beldede. Şimdi onların ilçeye kayıt yaptırmaları için çalışıyoruz. Bu nedenle kampanya başlattık. Sponsorlarımız aracılığıyla başta araba olmak üzere çeşitli hediyeler dağıtacağız. Bu kampanya diğer yerler için de örnek oluşturabilir" ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2010, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73