banner72

Öğretmenin Büyük Fedakarlığı

Rize` de üzerine dökülen kaynar su nedeniyle iki ayağında derin yanıklar oluşan ve ayakta durmakta zorlanan ÇAYKUR İlköğretim Okulu Fen Bilgisi öğretmeni Hülya Aygün, okulunda başlatılan SBS eğitim kampı programının aksamaması için tutarak götürüldüğü sınıfında öğrencilerine ders vermeye devam ediyor.

Öğretmenin Büyük Fedakarlığı

Rize’nin Müftü Mahallesi’nde yer alan ÇAYKUR İlköğretim Okulu’nda Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Hülya Aygün, geçirdiği bir kaza sonucu üzerine dökülen kaynar su nedeniyle iki ayağı yandı.

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Aygün’ün ayak bileği ve tabanında derin yanıklar oluştu.

Tedavisinin ardından taburcu edilen ve bir süre rapor verilen Aygün, okulda başlatılan SBS eğitim kampı programının aksayacağı ve öğrencilerinin yaklaşan sınav nedeniyle mağdur olabileceği düşüncesiyle okula gelerek ders vermeye devam etti.

Ayakta durmakta zorlanan ve öğretmen arkadaşlarının yardımıyla sınıfa çıkarılan Aygün, oturduğu yerden dersini anlattı, öğrencileri sınava tabi tuttu. 

FEDAKAR ÖĞRETMENLERMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Okul Müdürü Şafak Ekşi, 7 ve 8’inci sınıftaki öğrenciler için yaklaşan SBS sınavı öncesi eğitim kampı programı oluşturduklarını belirterek programı çerçevesinde öğrencilere haftada 32 saat ders verdiklerini söyledi. Öğretmenlerin büyük bir fedakarlık yaparak ilave ücret talep etmeden 16-17 olan haftalık ders saatini uygulamasını 32 saate çıkardığını vurgulayan Ekşi, geçirdi kazaya rağmen bir öğretmenlerinin fedakarlık göstererek öğrencileri için kamp programını sürdürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Hülya Aygün adlı öğretmenimiz bir kaza geçirdi. İki ayağı derin bir şekilde yandı. Ayakta bile duramıyor. Ama öğretmenimiz kampımızdaki öğrencileri dağıtmama ve derslerin aksamaması adına okula geldi. Biz onu tutarak sınıfa götürdük. Şuanda oturduğu yerde çocuklarla beraber onlara ders anlatıyor. Hülya öğretmenimiz gibi hiçbir ücret talep etmeden canı gönülden fedakarca çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2011, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73