banner72

Okumuş'tan Sütlüoğlu'na Çaykur Albümü

Ak Partiden Rize Milletvekili aday adayı olup aday olamayan, Avrupa ve Türkiye basınındaki haberleriyle isim yapan, müthiş Türk lakaplı Mehmet Okumuş, Ak Parti Rize Milletvekili adayları Devlet Bakanı Hayatı Yazıcı ile diğer Milletvekili adayları Hasan Karal ve Nusret Bayraktar`ın seçim gezilerindeki çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Okumuş'tan Sütlüoğlu'na Çaykur Albümü
Avrupa’da Türkiye’nin ve Rize’nin tanıtımına yönelik yapmış olduğu ilginç çalışmalarla basında yer almayı başaran ve 5 yıldır İngiltere’nin başşehri Londra’da yaşayan ve bu şehrin yöneticilerine, siyasetçilerine, iş adamlarına ve halkına Rize’nin turizmini,  Çaykur’un çeşitli çaylarını tanıtan, ayrıca Türkiye’nin AB çalışmaları ile ilgili politikalar üreten müthiş Türk isimli, Ak Parti Rize Milletvekili aday adayı Mehmet Okumuş, Çaykur’un çiçeği burnunda yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Sütlüoğlu’nu makamında ziyaret ederek, çeşitli Avrupa ülkelerinin Başbakan ve Bakanlarına hediye ederek yapmış olduğu Çaykur çaylarının tanıtımını içeren, kendinsin ve çok sayıda Avrupalı devlet adamı, bakan ve siyasetçilerin yer aldı fotoğraflardan oluşan bir albüm hediye etti.

Londra’da Turizm ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı yapan müthiş Türk lakaplı Mehmet Okumuş,”Eski Çevre Bakanımız, eski Ardeşen Belediye Başkanımız Sayın İmdat Sütlüoğlu şimdi, Çaykur genel Müdürümüz oldu. Ömrünü çayımızın her noktasında gerek bedenen, gerekse beyinen çalışmalarıyla yıllarca çayımıza her kademede hizmet vererek geçirmiş olduğunu çok iyi bilmekteyim. Öncelikle bu göreve getirilmesinden dolayı çok sevinçliyim. Geçen yıl İngiliz parlamentosunda dönemin İngiltere Başbakanı Gordon Brown, yine dönemin Dışişleri Bakanı David Miliband ve çok sayıda İngiliz hükümetinin bakan ve milletvekillerine Çaykur çayını tanıtarak tüketmeleri için hediye ettim. Çayımızın yetiştiği memleketimi merak ettiklerini, bu vesileyle kendilerine Rize’mizin Çaykur çayını, doğasını, yaylalarını, denizini ve kültürünü anlatma, tanıtma, fırsatı elde etmiş oldum. Sayın Sütlüoğlu’na Avrupa’daki bu çalışmalarımı içeren fotoğraf albümünü sunmaktan mutluluk duymaktayım. Bu zaman kadar birçok farklı alanlarda üstlenmiş olduğu her çeşit görevlerde başarısı kamuoyunca bilinen Sayın Sütlüoğlu’nun ülkemizin ve bölgemizin en önemli kurumu Çaykurdaki bu yeni görevinde başarılarının artarak devamını diliyorum. Bundan sonrada Avrupa’da AB başta olmak üzere, Çaykur’un gönüllü bir çaykur temsilcisi olarak çayımızın ve Rize’mizin tanıtımını yürütmeye devam edeceğim.”diye konuştu.Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,” Sayın Okumuş, önce ABD ve ardından Avrupa’daki yaşamı içersinde, Çaykur çayımızın ve Rize’mizin çayına yönelik tanıtım çalışmalarıyla Rize sevdalısı bir hemşerimiz olduğunu ortaya koymuştur. Rize’mizin ve çayımızın Avrupa ülkelerinde başta o ülkelerin devlet yöneticileri, siyasetçileri ve halkı tarafından tanıtılıp tüketilmesi çayımızın Avrupa ülkelerinde gelecekte yaşanacak olan satışlarına önemli katkılar sağlayacağına inanmaktayım. Sayın Okumuşu bu çok yönlü çalışmalarından dolayı kutluyorum.”dedi.
 Haber: Bayram Ali Kavalcı  
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2011, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73