banner72

Öldü Dendi, Ancak Hastanede Hayata Döndürüldü

Artvin'de direksiyon eğitimi verilen otomobilin Çoruh Nehri'ne devrilmesi sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Öldü Dendi, Ancak Hastanede Hayata Döndürüldü

Coşkun Genç(24), küçük kardeşi Tayfun Genç’e(15) şoförlük öğretmek için babasına ait araçla eski Lif Levha Fabrika sahasına gittiler. Küçük olan kardeş direksiyon başındayken araçla geri doğru giderken aracın hakimiyetini kaybederek yaklaşık 15 metre mesafeden Çoruh Nehri’ne düştüler!

 15 yaşındaki Tayfun Genç araç içinde sıkışıp kalırken abisi düşen otomobil üstüne çıkmayı başardı. Eski sürücü eğitim pisti olarak kullanılan ancak daha sonra üniversiteye yeni binaların yapılması için yıkılan eski fabrikanın inşaat sahasında meydana gelen olayda, yıkım işinde çalışan işçiler tarafından görülen kazaya, ilk müdahale buradaki çalışanlar tarafından yapıldı.

 Olay yerine getirilen vinç ile aracın düştüğü yere bir kişi indirilerek araç üstünde yardım bekleyen büyük kardeş Coşkun Genç(24) kıyıya çıkarıldı, daha sonra araç vinç yardımı ile düştüğü yerden yukarı çekildi. Araçta sıkışmış vaziyette yukarı çıkarılan Tayfun Genç(15) ise araç içinden güçlükle çıkarılabildi.

 ÖLDÜ DENDİ ANCAK HASTANEDE HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

 Nehirden çıkarılan otomobilde sıkışan ve araçtan çıkarıldığı sırada öldüğü belirtilen Tayfun Genç(15), 112 ambulansa Artvin Devlet Hastanesine kaldırıldı. Acil Servis’teki doktorların 17 dakikalık müdahalesi ile Tayfun Genç, tekrar hayata döndürüldü.  

 

Ailesi kaza haberin alınca hastaneye koştu. Kazanın şokuyla adeta yıkılan aile, doktorların yaptığı müdahaleyi beklerken adeta kriz geçirdi. Acil Servis’te yapılan uzun müdahaleden sonra doktorlar, Tayfun Genç’in yaşadığının müjdesini ailesine verdiler. Genç ailesinin üzüntüsü bir anda hafifledi. Coşkun ve Tayfun Genç’in babası Türken Genç’in Artvin Kapalı Cezaevi’nde İnfaz Koruma görevlisi olduğu öğrenildi. 08 HABER

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2010, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73