banner72

Onkoloji İçin İmzalar Atıldı

Rize üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde kurulacak Onkoloji Merkezini yaptıracak iş adamı ile valilik ve üniversite arasında protokol imzalandı.

Onkoloji İçin İmzalar Atıldı

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, hayatı anlamlı kılan unsurlardan birinin güzel işlere yapılan bu tür katkılar olduğunu söyledi.

Bir şehrin sakinlerinin o şehre sahip çıkmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Hacımüftüoğlu, ''Daha önce İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasını da yapan Karakan ailesi, şimdi de Onkoloji Merkezinin yapımını üstleniyor. Bu tür bir davranış şehrin sakininde, şehri sahiplenmek duygusunun geliştiğini gösteriyor. Bu da çok önemlidir'' dedi.

Hacımüftüoğlu, Rize'deki hastaların, yapılacak merkez sayesinde başka illere gitmesine gerek kalmayacağını ifade ederek, şunları söyledi:

''Merkezin, kanser hastalarına yapılacak hizmetin yanında kanser hastalığına da çare bulacak çalışmalara vesile olacağına inanıyorum. Yapılan iş küçük bir iş değildir. Rize'nin, yapacağı işin kaynağını kendi içinden bulup modern bir bina yapacak gücü barındırmasından dolayı da ayrıca mutluyum.''

Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, insan hayatında hayırlı iş yapmanın en güzel hizmetlerden biri olduğunu belirtti.

Kişinin arkasında, sadece yaptığı eserlerin kalacağını ifade eden Okumuşoğlu, ''Rize, hayırsever iş adamlarımızın yaptığı pek çok hayırlara şahit olmuştur. Rize İlinde Üniversitesi Geliştirme Derneğinin, çağımızın önemli ve ölümcül hastalığı olan kanser hastalığı için yaptığı çalışmalar da takdire değer çalışmalardır'' diye konuştu.

Rize İl Özel İdaresi Meclis Başkanı ve Rize İlinde Üniversitesi Geliştirme Derneği Başkanı Rahmi Metin ise 1.5 yıl önce başlayan Onkoloji Merkezi kurma çalışmalarının son aşamaya gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, üniversiteye ve merkeze katkı yapanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Hacımüftüoğlu, Rektör Okumuşoğlu ile Onkoloji Merkezinin yapımını üstlenen Doğuş Çay Şirketi sahipleri Karakan ailesi adına Genel Müdür Mahmut Savut, arasında protokol imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2010, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73