banner72

Ordu öğretmenine ağladı

Ordu'da Yakup Öktem, muayeneye gittiği devlet hastanesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ordu öğretmenine ağladı

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, Dumlupınar İlköğretim Okulu Fen Bilgisi öğretmeni Yakup Öktem, muayeneye gittiği devlet hastanesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Öğretmen Yakup Ökten'in için, bugün Dumlupınar İlköğretim Okulu önünde bir tören düzenlendi. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atilla Yiğit, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Okul bahçesinde, 55 yaşında hayatını kaybeden Yakup Ökten için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından bir konuşma yapan Okul Müdürü Nihat Altay, "Ölüm herkes için var ancak hiç beklenmedik bir anda bir arkadaşımızı kaybetmek bizim için çok acı oldu. Ben aslında Yakup öğretmenime öğrencilerle birlikte 15 günlük karne tatili izni vermiştim. Ama okula 2 gün erken geldi. Hepinizin hislerinin benim gibi olduğunu biliyorum. Değerli meslektaşımla çalışmaktan çok mutluydum. Sözün bittiği yer işte burası. Ailesine sabırlar diliyorum" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya ise, "Yakup öğretmenimiz bazen çok kötü bir anda bile insanı güldürebilen bir yapıya sahipti. Hepimiz duygu yüklüyüz. Hak ona burada baki oldu. Ani ölümler acı oluyor. Ben herkese başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Öğretmen Yakup Ökten'in naaşı, Topaloğlu Camii İmam Hatibi Adem Kazel tarafından yapılan duanın ardından öğle vakti cenaze namazı kılınmak üzere Orta Büyük Camii'ne götürüldü. Cenazesi Fatsa Asri Mezarlık'ta toprağa verilen Dumlupınar İlköğretim Okulu Fen Bilgisi öğretmeni Yakup Ökten'in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73