OVİT TÜNELİ İHALESİ YARIN!

Rize-Erzurum arasında ulaşım sağlayan karayolu 11 Kasım 2011 tarihinden bu yana Ovit dağında aşırı kar dolayısıyla ulaşıma kapalı bulunuyor.

OVİT TÜNELİ İHALESİ YARIN!

2640 metre rakımdaki Ovit dağında ulaşımın kapalı olması burada yapılması programa alınan 14700 m.uzunluğundaki Türkiye’nin en uzun tünel yapımında hızlandırdı.10 Şubat 2012 tarihinde Ovit Tüneli ihalesinin yapılacağını Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı M.Habip Soluk, ‘Ovit tüneli hayata geçecek.10 Şubatta zarfları inşallah açacağız.Burada 14700 m.uzunluğunda Türkiyenin en büyük, dünyadaki 3.büyük tünel yapılacak. Biz çalışmalarımızı tamamladık.İhaleyi alacak firmanın 1300  takvim gününde işi bitirmesi gerekiyor. Şartnamemiz öyle hazırlandı’ dedi.

İkizdere’nin Ovit dağına en yakın köyü olan Sivrikaya köyüne kadar karayolunun ulaşıma açık olduğu fakat Ovit’e tırmanmadan Kasım ayının 11’inden buyana yolun kar dolayısıyla ulaşıma kapalı bırakıldığını söyleyen Sivrikaya köylüleri tünelin yapılmasını bekliyoruz. İnşallah ihalesi yapılır ve iş başlarsa bu yolda kapalı kalma sıkıntısını yaşamamız oluruz’ dediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2012, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER