banner72

Pazar 5. Spor Şenliği Başladı !

Her yıl Pazar Kaymakamlığı ve ilçe Belediyesinin ortaklaşa tertipledikleri ve geleneksel hale gelen şenlikler başladı.Şenlikler 45 gün devam edecek.

Pazar 5. Spor Şenliği Başladı !

Bu yıl 5. Düzenlenen Pazar Spor Şenliği, Pazar Kız Meslek ve Teknik Lisesi bandosu eşliğinde Kaymakamlık önünden Mehmet Akif Pirim Kapalı Salonuna kadar düzenlenen kortej yürüyüşüyle start aldı. 20 Mayıs’ta başlayan şenlik 5 Temmuz’da yapılacak kapanış töreniyle sona erecek.

Önceki şenliklere göre sönük başlayan etkinlikler, kurumlar ve köyler arası futbol turnuvasından; voleybol, basketbol, masa tenisi, kort tenisi, dağ yürüyüşü, tekvando, havalı tüfek atışı, bisiklet, halk koşusu gibi değişik organizasyonlarla renkli bir program olması amaçlanıyor.

İlk günkü etkinlikler Pazarspor Suat Karabekir Spor Eğitim Merkezi'nde kurumlar arası futbol karşılaşmalarıyla başladı. Günün ilk maçı Minibüsçüler ile Atatürk Lisesi arasında oynandı. Karşılaşmada 3 topu kale direklerinden dönen Atatürk Lisesi maçı 7-6 kaybetti.

Günün ikinci maçında ise Kaymakamlık ile Anadolu Sağlık Meslek Lisesi – Kız Meslek ve Teknik Lisesi karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın normal süresi 4-4 tamamlandı. Statü gereği penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında Anadolu Sağlık Meslek Lisesi – Kız Meslek ve Teknik Lisesi 8-7 üstünlük sağladı.

Yarınki karşılaşmalarda 4 maç oynanacak. Pazarspor Suat Karabekir Spor Eğitim Merkezi'nde saat 17.30’da İlçe Emniyet – Pazar Çay Fabrikası, saat 18.30’da Müftülük – Ziraat Bankası arasında oynanacak.

Diğer karşılaşmalar ise Fair Play Halı Sahasında aynı saatlerde, Esnaflar – Pazar Belediyesi ve Su Ürünleri Kooperatifi ile Jandarma arasında oynanacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2011, 06:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73