banner72

Pazar Melyat Camii temeli atıldı

Pazar Merdivenli köyünde yapılacak olan Melyat Camii’nin temeli törenle atıldı.

Pazar Melyat Camii temeli atıldı

Temel atma törenine Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Rize İl Müftüsü İlyas Serenli, İlçe Müftüsü Kemalettin Aksoy, Hayırsever iş adamı Şeref Ergenç, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, davetliler ve çok sayıda köy halkı katıldı.

Temel atma işlemi Merkez Hatuniye cami imamı İbrahim Pişkin Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı. Daha sonra İlçe Müftüsü Aksoy, İl Müftüsü Serenli ve İlçe Kaymakamı Güney birer konuşma yaptı. Güney, Cami yapımının her safhasını takip edeceğini ve ilçe kaymakamlığı olarak her türlü desteği vereceğini söyledi.

Merdivenli Köyü Melyat Camii Derneği Başkanı ve Melyat Camii İmamı İkram Börekçi, daha önce var olan eski caminin yetersiz ve eski olmasından dolayı yenisini yaptıklarını söyledi. Cami inşaatının net olarak 322 metrekare alan üzerine yapılacağını tahmini olarak 1,5 -  2 milyon liraya mal olacağını ifade eden Börekçi, “Birinci katı taziye evi, tuvalet, şadırvan, gasil hane ve sağlık ocağı, ikinci katının ise bin 200 kişi kapasiteli cami olacak şekilde kubbeli, minareli ve yöre mimarisine uygun olarak inşa edeceğiz. Camimizin minaresini isminin açıklanmasını istemeyen bir hayır sever vatandaşımız üstlendi. Tüm vatandaşlarımızın da katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Ayrıca bu Camii’nin yapılmasına, inşaatın başlamasına ve bugünkü aşamasına gelmesine kadar büyük emekleri ve katkıları bulunan Sayın İlçe Kaymakamız Ümit Hüseyin Güney’e şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.İstanbul Beyoğlu Camii Vaazı Yakup Kabalak’ın duasının ardından camii inşasını resmen başlatan ilk harç protokol tarafından butona basılarak döküldü. Ardından davetlilere yemek ikram edildi.


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2011, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73