banner72

Pazar Meslek Yüksek Okulu (MYO)

Pazar Meslek Yüksekokulu Müdür ve Öğretim Görevlileri ile Dernek Yöneticileri, yaptıkları toplantıda okulun son durumunu değerlendirdiler.

Pazar Meslek Yüksek Okulu (MYO)

Pazar Öğretmenlerevi’nde gerçekleştirilen toplantıya Pazar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Turan Yüksek ve Öğretim Görevlileri, Pazar Eğitim Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Uzun ile Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

27210

Pazar Meslek Yüksekokulu’nun geldiği noktayı değerlendiren Müdür Turan Yüksek, “Kısa zamanda özverili çalışmalar yapıldı. Kurulduğu yıl okulumuza açılan 3 bölümle öğrenci kaydı aldık. Pazar’ın eğitimi için bir milat olan Pazar Meslek Yüksekokulu’nun kısa dönemde eğitime başlaması nedeniyle bir takım sorunlar da yaşandı, yaşanıyor. Öğrenci memnuniyetinin önkoşulu beslenme ve barınmadır. Öncelikli olarak yerleşkemize ait tahsis işlemlerinin ivedilikle halledilmesi gerekiyor. Okulumuzun pay alma ve geleceğe dönük gelişmesi anlamında bu konuda geçen her dakika Pazar’ın aleyhine işlemektedir. Ayrıca yurt ile ilgili de yapılan çalışmaların hızlandırılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.
27211
Gelecek dönem için 2 yeni bölümün Pazar Meslek Yüksekokulu’na kazandırılması yönünde yaptıkları başvurunun kabul edildiğini de belirten Müdür Yüksek, “Organik Tarım ve Tarımsal Kooperatifçilik bölümlerinin kurulup buralara da gelecek dönemde 40’ar öğrenci alınacak. 5 bölümde toplamda 400 öğrenci kapasitesine ulaşılacak. Tabi öğrenci sayımızın yükselmesiyle de okulumuz her alanda ivme kazanacak. Bugünden, yarının hesabını yapıp bu işleyişin önünü açmak gerekiyor” dedi.
27212
Pazar Eğitim Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Uzun ise, bu tarz toplantıların, sorunların ele alınıp çözüm anlamında neler yapıldığının değerlendirilmesi amacıyla her ay düzenli olarak yapılmasını teklif ederek, “Bugün burada ele aldığımız bu önemli konuların takibi ve çözümü için dernek olarak gerekirse Ankara’ya gideriz. Bugün değerlendirdiğimiz konuları hafta içerisinde ilçemizin yetkili birimlerine de randevu alıp sunacağız. Kısa zamanda önemli işler yapıldı. Bu sürecin hızlı işlemesi nedeniyle de biriken konular oldu. Bizler dernek olarak okulumuzun daha iyi eğitim sağlaması anlamında gereken hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2010, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73