Pazar'da 112 acil sağlık birimi hizmete girdi

Pazar Toplum Sağlık Merkezi'nde konuşlandırılan 112 Acil; 13 personelle 7 gün 24 saat acil sağlık hizmeti verecek.

Pazar'da 112 acil sağlık birimi hizmete girdi

CENGİZ YILDIRIM
Pazar’da devlet hastanesinin Hamidiye’ye nakledilmesi nedeniyle şehir merkezinde acil vakalarla ilgili yaşanan sıkıntıların aşılması amacıyla kurulan 112 Acil Ünitesi, Katori Mevkii yolu üzerindeki Toplum Sağlık Merkezi’nde faaliyete başladı.

7 gün 24 saat hizmet verecek 112 Acil’de, şoför, paramedik ve acil tıp teknisyenlerinden oluşan 13 kişilik bir personel kadrosu tahsis edildi.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Hamidiye’de Kaçkar Bölge Hastanesi’nin hizmete girmesinden sonra şehir merkezinde acil sağlık hizmetlerinin modern şekilde yürütülebilmesi amacıyla eski belediye binasında proje geliştirme çalışması başlattıklarını belirtti.

ademyildiz.20111213070156.jpgBaşkan Yıldız, tamamlandığında sahildeki en kapsamlı toplum sağlık merkezi projesi olacağını ifade ettiği çalışmanın hızla devam ettiğini belirterek, bugün hizmete giren 112 Acil biriminin ise bu süreçte hizmet sunacağını söyledi.

Tam teşekküllü 112 Acil Servisi’nin hayırlı olmasını dileyen Başkan Yıldız, “Acil tıp hizmetlerinde, yaşam zincirinin anahtarı olarak tanımlanan ve hastane öncesi acil bakımın önemli bir parçasını oluşturan; genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonellerden oluşan paramedik, ATT dediğimiz acil tıp teknisyeni ve şoför kadrolarından oluşan toplam 13 kişilik ekiple yeni Pazar 112 Acil ünitemiz bugün itibariyle hizmete girmiş bulunuyor. Pazar Toplum Sağlık Merkezimizde konuşlandırdığımız yeni 112 Acil Servis ünitemizde hafta içi, aile hekimliği hizmetleri verildiğinden mesainin bittiği 17.00’den itibaren, hafta sonları ise tam gün pansuman ve enjeksiyon hizmetleri verilecek. Burası hastane merkezden uzak olduğu için acil vakalara müdahale amacıyla kuruldu. Yeni Toplum Sağlık Merkezimiz açılınca da orada hizmete devam edecek. Haftanın 7 günü 24 saat şehir merkezindeki acil vakalara buradan müdahalede bulunulacak.” dedi.

acil3.jpg

İLK GÜN UMRECİLERE AŞILARI YAPILDI
Pazar Toplum Sağlık Merkezi’nde bugün hizmete giren yeni 112 Acil Servisi’nde yoğun bir gün yaşandı. Pazar’dan kutsal topraklara umre ziyareti gerçekleştirecek vatandaşlar ise burada aşılarını yaptırarak hazırlıklarını tamamladılar.

acil1.jpg

Bu arada 112 Acil Ünitesi yetkilileri 112 Acil ambulansının tek olduğu için acil durumlarda aranması; nakil ve diğer hizmetler içinse Kaçkar Devlet Hastanesi veya Pazar Belediyesi’nin nakil aracının tercih edilmesini istediler.

acil2.jpg

acil4.jpg

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2012, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER