banner72

Pazar'da afet eğitim sempozyumu

Pazar'da, ''Afet Eğitimi'' konulu seminer gerçekleştirildi.

Pazar'da afet eğitim sempozyumu
Pazar Kaymaklığı ve Kızılay Şube Başkanlığınca Pazar Öğretmenevinde, Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma, Afet Zararlarını Azaltma Programı kapsamında düzenlenen ''Afet Eğitimi'' seminerine İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Kızılay Pazar Şube Başkanı Esat Balta ile öğretmen, muhtar ve din görevlileri katıldı. 
     
Kaymakam Güney, oluşturulacak afet eylem planlarında yaraları sarmak değil, yaraların oluşmasını engelleyici tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek, ''Afet riskinin yüksek olduğu ülkemizde afet eylem planları yapılırken tüm kurum ve kuruluşların faaliyetlerinin göz önüne alınması gerekiyor'' dedi. 
     
Kurumlararası iletişimin ve koordinasyonun gerekliliğinin ön planda tutulması gerektiğini ifade eden Güney, ''Halkımız Kızılay'a gereken desteği fazlasıyla ortaya koymaktadır. Bulunduğu çevrenin liderleri de gereken önemi daha fazla göstermelidirler'' diye konuştu. 
     
Eğitici Özcan Baştopçu, katılımcılara Türk Kızılayı'nın Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma, Afet Zararlarını Azaltma Programı hakkında bilgi verdi. 

Afetlere karşı toplumsal hazırlık için bireysel hazırlığın öncelikle başlaması gerektiğine dikkat çeken Baştopçu, ileri ki günlerde toplum lideri olarak seçilen din görevlileri, muhtarlar ve öğretmenlere proje kapsamında ayrı ayrı bilgilendirme programları sunacaklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2010, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73