banner72

Pazar'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 87. yıl dönümü, Pazar ilçesinde törenle kutlandı.

Pazar'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yapıldı
Pazar’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için ilk tören dün Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirildi. Bugün ise saat 9.30'da Kaymakam Ümit Hüseyin Güney makamında tebrikleri kabul etti.
    
İlçe stadındaki kutlamalara Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ömer Kodoman, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Cumhuriyet Başsavcısı Numan Ergöl,  Pazar Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Erol Büyüktopçu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
    
Kaymakam Güney, Garnizon Komutanı Üsteğmen Kodoman ve Belediye Başkanı Basa'dan oluşan kutlama komitesi, öğrencilerin, halkın ve protokolün bayramını kutladı.
    
Kaymakam Güney, yaptığı konuşmada, Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvetin milletin kendisi olduğunu belirterek, “ Bu ülkede yaşayan herkes hür ve özgür herkes ortak bir geleceği paylaşmaktadır. Atatürk, egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir sözü devletin temelidir. Teminatı ise cumhuriyettir. Atatürk'ün izinde yürüyüp geleceğe umutla, güvenle bakacağız.” diye konuştu.
    
Cumhuriyet koşusunda kızlarda Kız Meslek Lisesi’nden Asbuğçe Şentürk birinciliği, aynı okuldan Emine sandıkçı ikinciliği alırken, Atatürk Lisesi’nden Gaye Terzioğlu üçüncü geldi.
    
Erkeklerde ise Atatürk Lisesi’nden Ceyhun Şahinkovan birinci, Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi’nden Şükrü Çiçek ikinci, Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi’nden İsmail Baştopçu üçüncü geldi.
    
Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen koşu, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği tören, öğrencilerin tulum eşliğinde oynadıkları horon ve resmigeçit töreninin ardından sona erdi. (habergüven)
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2010, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73