banner72

Pazar'da Dinazor Fosili Bulundu !

Rize’nin Pazar ilçesinde eski yerleşim bölgesi olan Aktaş Köyünde 350 yıllık bir evin altında yapılan kazı sonucunda çıkan iskelet görenleri şaşırtıyor. Evin sahibi Cihan Yılmaz, "2 ay öncesine kadar oturdukları evi yıkmak ve yerine yeni bir yer ev yapmak için yaptığımız kazı sonucunda böyle bir hayvan iskeleti ve onun yavrusu sandığımız diğer bir iskeletle karşılaştık" dedi.

Pazar'da Dinazor Fosili Bulundu !
Mustafa Özyanık - Gelişim TV
Rize’nin Pazar ilçesi Aktaş (Hunar) Köyünde yaşayan Cihan Yılmaz (35) adlı vatandaş ailesiyle beraber yaşadığı köy evini yenilemek için 2 ay öncesinden evden çıktılar.

Bir ay geçtikten sonra çalışmalara başlayan Yılmaz, kazı sırasında hayvan iskeletiyle karşılaştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cihan Yılmaz “350 yıllık bir evde oturuyorduk 2 ay öncesine kadar. Evde annem ve babamla yaşıyordum. Evi yenilemeye karar verdikten sonra 2 ay önce çıktık evden. Bir ay önce de çalışmalara başlamıştık. Ev yaparken yaptığımız kazı sırasında ablamın bir yüzüğü vardı, onu bulmak da istiyordum. Onu aramak için tahtayı söktüm, baktım bir şey yok. Kenarda bir misket vardı, çocuklar oynar diye almak isterken misket yılan deliğine düştü. Misketi almak için kazmayla o deliği açtım. Açtığımda bu hayvan görünümlü iskeleti gördüm. İlk baş kısmı gözüküyordu” dedi.Köyde bizde önce yaşayan insanların şarap bile yaptığını ve bu bölgede eski küplerinde olduğunu söyleyen Yılmaz “Bu iskeletin fotoğrafın çekip İstanbul’a bir müzeye yolladım. Oradaki kişiler bunun fotomontaj olduğunu söylediler, böyle bir şeyin olamayacağını söylediler ve bana inanmadılar. Köyde de göstermediğim kimse yok. Herkes 2 ayaklı böyle bir hayvanın olmadığını söylüyorlar. Buradan yetkililere sesleniyorum. Burada daha başka tarihi şeyler de çıkabilir. Onun için evi yapmadan gelsinler, burada bir araştırma yapsınlar” açıklamasında bulundu.Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2011, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73