banner72

Pazar'da konforlu sağlık hizmeti

Pazar 3 nolu aile sağlık merkezinde, hastalara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla iyileştirmeler yapıldı. Dr. Şenol Kaya, yeniliklerle ilgili bilgiler verdi.

Pazar'da konforlu sağlık hizmeti

NACİ GÜVEN
Pazar 3 nolu aile sağlık merkezinin dekorasyonu ve iç dizaynında bazı değişkelikler yapılarak, hizmet açısından daha verimli hale getirildiğini ifade eden Dr. Şenol Kaya, “Gebe-bebek, pansuman, bekleme odaları ve 2 doktor odasıyla hizmet veriyoruz” dedi.

26691
Kaya, Dr. D. Ali Kaba ile birlikte görev yaptıklarını belirterek, “Aile sağlık merkezinde standartları en üst düzeyde tutarak, sürekli iyileştirmeler sağlayarak bütün olanaklarımızı hastalarımızın memnuniyetini sağlamak ve hastalarımızın beklentilerini karşılamak için kullanıyoruz. Merkezimizde her gün 50-60 hasta bakılmaktadır. Ayrıca çok sayıda tetkikler de yapılmaktadır” diye konuştu.
26689
Aile hekimliğinin Rize’de artık özümsendiğine dikkat çeken Dr. Şenol Kaya, “Aile hekimliğinde hasta memnuniyeti birinci hedef olarak karşımıza çıkıyor. Bu hedefe ulaşmada, hastaların sağlık beklentilerini karşılamak gerekiyor. Şu anda Rize’de 93 aile doktoru bulunuyor. Pazar’da ise 9 aile doktoru hizmet veriyor. Hastalarımız, aile hekimliğinden memnun kaldıkları için doktorlarını aileden biri olarak görüyorlar. Aile hekimliği uygulaması, önümüğzdeki yıllarda halkımızın bu konuyu kanıksamasıyla daha da ivme kazanacaktır.” şeklinde konuştu.
26692
Aile sağlılığı merkezinde Dr Şenol Kaya; Yemişli, Boğazlı, Irmak, Handağı, Sessizdere, Kocaköprü köyleri ile Kirazlık mahallesi ve Toki mevkii, Dr. D. Ali Kaba ise Sahilköy, Derebaşı, Dernek, Şehitlik, Kayağantaş, köyleri ile Zafer mahallesi ile Yüzevler mevkiindeki hastalara hizmet veriyor.


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73