banner72

Pazar'da Milli Eğitim Yatırımları

Eğitimde Fiziki Şartlar Yeterince Tamamlandı

Pazar'da Milli Eğitim Yatırımları

ÖMER FARUK ZENGİNAL/LAZHABER.COM
Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan, Pazar Lisesi’nin tamamlanıp eğitim ve öğretime açılması ile ilçede fiziki mekân sıkıntının ortadan kalktığını söyledi.
Pazar Lisesi yeni binasında eğitim ve öğretime açılmasıyla ikili öğretim gören Ahmet Tahta Kılıç İlköğretim Okulu da normal düzeyine geldiğini de hatırlatan Yaşayan, 8 aylık süre içerisinde Pazar ilçesinde Milli Eğitim camiası adına güzel şeyler olduğunu belirtti.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/pazar%20ataturk%20lisesi.jpg


Eğitim öğretimin başarısı noktasında fiziki imkânların önemli olduğunu anımsatan Yaşayan, “Bu haliyle Pazar lisemiz artık inşallah daha güzel başarılara imza atacak “ dedi
OCAK KÖYÜ’NDE Kİ OKUL İNŞAATI TAMAMLANMAK ÜZERE
Pazar İlçesine Bağlı Hamidiye bölgesinde ABD’de yaşayan Pazarlı hayırsever işadamı Ali Rıza Sarıoğlu’nun babası Hüseyin Sarıoğlu adına yaptırdığı ilköğretim okulunun inşaat çalışmalarının son aşamaya geldiğini kaydeden Yaşayan, “Son olarak kalorifer sisteminin döşendiğini ve 1 ay sonra eğitime başlamasının planlandığını” belirtti.

HALK EĞİTİM TAMAMLANDI

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/pazar%20halk%20egitim%20merkezi.JPG
Pazar ilçesinde eksikliklerin giderilmesi ile tam anlamıyla hizmete başlayacak olan Halk Eğitim Merkezi binasının Pazar ilçesinde ki büyük bir eksikliği tamamlayacağını belirten Yaşayan, “Halk Eğitim Merkezimiz artık kendi binasına kavuştu. Yöresel mimari yapısıyla bölgede gözde bir bina oldu. Şu anda taşınma çalışmaları devam ediyor. Taşınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından merkezimiz Halk Eğitim faaliyetlerine daha aktif bir şekilde devam edecektir.” Dedi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/pazar%20halk%20egitim%20merkezi%202.JPG
YAPILAN ÇALIŞMALAR SATILACAK
Bugüne kadar Halk Eğitim de çalışan kursiyerlerin ve usta öğreticilerin yaptıkları işler ve harcadıkları emekler sonucunda oluşan ürünleri sergileyecekleri ya da maddi noktada bir gelir kaynağına dönüştürecekleri ortamlarının olmadığını anımsatan Yaşayan “Bununla ilgili de öğretmen evimizde bir satış yeri standı açtık. Artık orada gelen misafirler alışveriş yapabilecekler.  Ayrıca internet üzerinden de halk eğitim merkezimizin resmi sayfasından alışveriş imkânı vatandaşlarımıza sağlanmıştır.” dedi.


PAZAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SATİ YAŞIYAN
Yükleyen Lazhaber_com. - Güncel haberleri izleyin
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73