banner72

Pazar'da Tomaslı suyu Akmaya Başladı !

Pazar'ın içme suyunu karşılayacak Tomaslı Projesi'nde sona yaklaşıldı. Pazar'ın 2 köy ve 2 mahallesindeki evlerde Tomaslı suyu akmaya başladı.

Pazar'da Tomaslı suyu Akmaya Başladı !

Pazar’a 18 kilometre uzaklıktaki Tomaslı mevkiinden ilçeye borularla getirilen içme suyu, bugün Pazar Belediyesi’ne ait 5 su deposundan biri olan Topluca Köyü’ndeki depoya bağlanarak evlere akıtılmaya başlandı.

Topluca’daki depodan verilen Tomaslı suyun; Kirazlık Mahallesi, Zafer Mahallesi, Yemişli Köyü ve Kocaköprü Köyü’ndeki abonelerin musluklarından akmaya başladı.

Tomaslı içme suyunda işin sonuna yaklaştıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Basa, “Yaptığımız en son deneme amaçlı su akıtma işleminin ardından bugün önemli bir mesafe katettik ve 2 mahalle ile 2 köyümüze Tomaslı’dan getirdiğimiz suyu akıttık. Şu anda Kirazlık ve Zafer mahallemiz ile Yemişli ve Kocaköprü köylerimizdeki evlerde Tomaslı suyu akmaya başladı. Tüm imalatın tamamlanmasından sonra yaklaşık 4–5 ay içerisinde de tüm depolarımıza yeni şebeke suyunu bağlayacağız. Artık elektrik ve pompa arızalarından dolayı su kesintileri yaşanmayacak. İnşallah Pazarlı vatandaşlarımıza kesintisiz ve sağlıklı su içireceğiz” dedi.

36064


Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73