banner72

Pazar'da yapılan icraatlar anlatıldı

Pazar’da Ak Parti tarafından gerçekleştirilen ilçe danışma meclisi toplantısı yoğun katılımıyla birlikte ilgi ile takip edildi.

Pazar'da yapılan icraatlar anlatıldı

H.Tahsin Menteşoğlu /Pazarhaber.com

Ak Parti Pazar İlçe Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen ve çok sayıda vatandaşında ilgi gösterdiği ilçe danışma meclisi toplantısı teşkilat toplantı salonunda yapıldı.

Pazar İlçe danışma meclisi toplantısına Ak Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Başkanı Adem Yıldız, İl Yönetim Üyeleri Şefik Büyükyazıcı, Hasan Dilsiz, Davut Birben, Pazar Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kurt, Kadın Kolları Başkanı Gönül Bal, parti mensupları ve bazı vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan toplantıda ilk önce Pazar’da Ak Parti tarafından yapılan icraatlar slayt gösterisi şeklinde sıralanarak konuklara sunuldu. Programda daha sonra katılımcılara hitaben konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Pazar Ak Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, toplantıya iştirak eden ilçe yönetim kurulu üyelerine, gençlik ve kadın kolları başkanına ve üyelerine ayrıca köy ve mahalle temsilcilerine teşekkür etti.

İdarecilerin toplumun hayallerini gerçekleştirme adına görevlerini yerine getirmesi gerektiğini belirten Yıldız, konuşmasına şöyle devam etti; “insan hayal ettiği müddetçe yaşar. Hayal insanı başarıya getiren arabanın yakıtı gibidir. Araba ne kadar yeni olursa olsun yakıtı yoksa hiçbir işe yaramaz. İnsanında gücü bilgisi ne kadar çok olursa olsun hayali yoksa ilerleyemez, hedefe ulaşamaz. Bir toplumdaki idareciler, liderler o toplumun hayallerini gerçekleştirme adına görev yapar.” şeklinde konuştu.

Yıldız, 2002 yılından önce ülkeyi yöneten idarecilerin halka çok kötü bedeller ödettiklerini söyleyerek şunları söyledi; “Bir gecede bankalardan 40 milyar dolarları hortumlayıp, insanlarımızın cebinden nasıl paralarını çaldıklarını, Türkiye’nin itibarını nasıl ayaklar altına aldıklarını, ekonomiyi nasıl çökerttiklerini, bugün erken seçim narası atanların önlerinde 1,5 yıllık görev süreci varken nasıl kaçtıklarını unutmayın.” dedi.

 

 

Toplantıda daha sonra konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edilen Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, katılımcılara hoş geldiniz diyerek kendisinin de daha önceden ilçe yönetiminde ve ilçe başkanlığında bulunduğunu ifade ederek şöyle devam etti; “Bu görevlerin ne kadar meşakkatlı olduğunu bilen birisiyim. Bu yüzden şu güzel ilçe binamızı bu hale getiren ilçe başkanımıza ve yönetimine buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Çok zor bir dönemde belediyeyi devraldık, tabii bizden çok şey bekleniliyor. Elimizden geldiği kadar bu on ay içinde bir şeyler yaptık. Fakat yapamadığımız çok şey oldu.

Önümüzden 4 yıllık bir dönem var. Çoğunuz biliyorsunuz fakat ne tür bir belediye aldığımızı biliyorsunuz. Belediyeyi aldığımızda 8 trilyon kamu borcu, 800 milyar civarında da esnafa borcumuz vardı. Belediyenin de geliri belli, iller bankasından gelen aylık gelir, emlak vergisi, su gibi yerlerden gelen diğer gelirler. Esnafa olan 800 milyar olan borcu elimizden geldiği kadar azalttık.” dedi.

Toplantının ilerleyen saatlerinde katılımcıların görüş ve önerileri alınırken, ilçe faaliyet raporları ve gençlik ve kadın kolları faaliyetleri hakkında da genel bir bilgi verildi. Pazar ilçe danışma toplantısının teşkilat iç yönetmenliğine göre en geç her 3 ayda bir yapılması gereken danışma mahiyetinde bir program olduğu için yapılan işlerin, icraatların, yapılması gereken eksikliklerin masaya yatırıldığı görüldü.

Toplantıyı dinlemeye gelen ve yer bulamayarak ayakta programı takip etmek zorunda kalan çok sayıda vatandaşta toplantıyı ilgi ve alakayla sonuna kadar takip etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2010, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73