banner72

Pazar'dan Ali Bayramoğlu geçti

AK Parti Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, Trabzon Havaalanı'ndan direkt olarak geldiği Pazar'da gün boyu bir dizi incelemelerde bulundu.

Pazar'dan Ali Bayramoğlu geçti

AK Parti Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, Pazar ilçesinde devam eden yatırımlar ve yapılacak yeni projelerle ilgili incelemelerde bulundu.

Öğleden önce Trabzon Havaalanı’na inen ve Cuma namazının ardından direkt olarak Pazar ilçesine geçen Ali Bayramoğlu, beraberindeki Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Pazar AK Parti İl Genel Meclisi Üyeleri Rasim Çorbacı ve Leyla Veyisoğlu ile ilk olarak Hamidiye’deki inşaatı devam etmekte olan Pazar Bölge Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.
27238
TOKİ tarafından yapımı üstlenilen ve geçici kabulünün Nisan ayında yapılması planlanan hastanedeki programın ardından Pazar Bölge Adliyesi’nde kısa bir inceleme yapıldı.
27228
Ali Bayramoğlu ve beraberindekiler daha sonra ABD’de yaşayan Pazarlı hayırsever işadamı Ali Rıza Sarıoğlu’nun babası Hüseyin Sarıoğlu adına yaptırdığı ilköğretim okulunda incelemede bulundular.

Okulun son olarak kalorifer sisteminin döşendiği ve 1 ay sonra eğitime başlamasının planlandığı belirtildi.
27239
Sırasıyla Pazar Meslek Yüksekokulu için yapımı devam eden Kız Öğrenci Yurdu ve ardından da taşınma işlemlerinin devam ettiği İlçe Halk eğitim Merkezi yeni binasını da inceleyen Vekil Bayramoğlu, deneme amacıyla yarı otomatik feretiko makinesinin kısa süre sonra Pazar’a getirileceğini söyledi.

27230

PAZAR’A SENTETİK ÇİM SAHA, YENİ HÜKÜMET KONAĞI VE OKUL

Pazarspor idman sahasını da inceleyen Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, 2-3 ay içerisinde burasının tamamen sentetik çimle kaplanacağını müjdeledi.

İncelemelerini Pazar Merkez Camii yanındaki eski 50. Yıl İlkokulu’nun yıkıldığı alanda devam ettiren Bayramoğlu, buraya da yeni bir hükümet Konağı yapılması için gerekli çalışmanın başlatılacağını söyledi.

Projenin; altı otopark olacak ve bitişikteki eski Jandarma binasının olduğu alanı da içine alacak, modern bir yapı şeklinde inşa edileceği belirtildi.
27240
Pazar Endüstri Meslek Lisesi’nin Meslek Yüksekokulu’na devredilmesi halinde yeni bir okul yapımının gündeme geldiği ilçede; heyet, hazineye ait Hemşin yolu üzerindeki 9 dönüm araziyi de yerinde gördü.

Bu bölgede Pazar Endüstri Meslek Lisesi ve Denizcilik Lisesi’nin ise yer tahsisinin hemen ardından Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından inşa edileceği belirtildi.

27229

Milletvekili Ali Bayramoğlu ve beraberindekiler son olarak Pazar Meslek Yüksekokulu’nda incelemelerde bulundu. Okulun son durumuyla ilgili bilgileri Müdür Turan Yüksek’ten dinleyen Bayramoğlu, eksiklerin giderilmesi ve yeni bölümleriyle meslek yüksekokulunun sorunsuz şekilde eğitime devam etmesi için gerekli tüm desteğin sağlanacağını kaydetti.
27241
Ziyaretlerin ardından AK Parti Pazar İlçe Binası'na geçen Rize milletvekili Ali Bayramoğlu burada partililerle bir süre istişarelerde bulunduktan sonra akşam saat 20.00 sıralarından Pazar’dan ayrıldı.

AK Parti Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu’nun ziyaretleriyle ilgili açıklama yapan Pazar İlçe adem2.jpgBaşkanı Adem Yıldız, “Sayın vekilimizle yaklaşık 1 ay önce Ankara’da yapmış olduğumuz görüşme ve temasların ardından bugün ilçemizde devam eden yatırımlarla, geleceğe dönük projelerimizi birlikte inceleyip yeniden değerlendirme şansımız oldu. İlçemize bir gününü ayırıp tüm çalışmaları tek tek ve hassasiyetle inceleyen, notlarını alan sayın vekilimizin ilgi ve alakasına teşekkür ediyorum. 1 ay önceki kendisine sunduğumuz isteklerimize geçen süre zarfında Ankara’dan gerekli desteğin sağlanması ve geleceğe dönük projelerin de başlatılması için ortaya konan çaba, hepimizi memnun etmiştir. Son derece yararlı bir gün oldu.” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73