banner72

Pazarspor 2.Lig'e İnanıyor

Pazarspor'un Play Off'taki ilk maçında güçlü Siirtspor'u 1-0 mağlup etmesi camiayı 2. Lig yolunda daha da umutlandırdı. İşte maç sonu açıklamaları:

Pazarspor 2.Lig'e İnanıyor

Pazarspor’da Siirt galibiyetinin sevinci maç sonunda başkan Mustafa Taşkın, eski başkan Hüseyin Yangın ve teknik direktör A. Kemal Bakoğlu’nun demeçlerine de yansıdı.

Pazarspor’un 2. Lig yolunda önemli bir başlangıç yaptığını ifade eden Pazarspor Kulüp Başkanı Mustafa Taşkın, “Tüm Karadeniz ve Pazar camiası bu maçı konuşuyordu. Siirt bu gruptaki en güçlü mali desteğe sahip takım. Bu maçın zor olacağını baştan biliyorduk. Ama gerçekten bir şey söylemek gerekirse, bu maçı izledikten sonra bizim takımın her şeye layık olduğunu gördük. Çok güzel mücadele ettik. Süper bir oyun oynadık. Sahada inanılmaz bir direnç ortaya koyduk. Bu Pazar camiasına, yöneticilere sporcularımızın verdiği bir mesajdır. Artık bize düşen görev, onların hedefi doğrultusunda yolarlını açmaktır. Play Off’daki 2. maçımızı, Cumartesi günü İstanbul’da Vefa Stadı’nda Üsküdar Anadoluspor ile oynayacağız. O maçta da İstanbul’daki Pazarspor taraftarlarını bu maça davet ediyorum. Keyif alınan maçlar izliyoruz. Gerçekten bugün keyifle izledik. Sağolsun Rizesporlu yönetici arkadaşlarımız geldi hepsi aynı şeyleri söylediler. Bölge için çok iyi oldu. Play Off’a çıkmamızın bir tesadüf olmadığını bu maçta çocuklar gösterdiler.” dedi.

İstanbul’daki yoğun kar yağışına rağmen sabah maçı izlemek için hava yoluyla Pazar’a geldiğini ifade eden Pazarspor Kulübü önceki dönem başkanı Hüseyin Yangın da galibiyetten duyduğu sevinci dile getirerek, “İyi bir netice alacağımızı biliyordum. Pazarspor geçmişiyle, kadrosuyla bu grubun en tecrübeli takımıdır. Siirtrpor’un iyi bir kadrosu olmasına rağmen, toplama bir kadrosu olduğunu muhtelif yerlerde söylüyordum. Bugün de bu ligin en iyi kadrosuna sahip Siirtspor’u yenerek, bu ligin favorisi olduğunu izleyen herkes inanmış oldu. Bu maçı galip bitirmemiz halinde İstanbul’da seyirci patlaması yaparız diye iddiada bulunmuştum. Hava şartları da iyi olursa Üsküdar Anadolu maçında İstanbul’daki Pazarlı, Rizeli, tüm Karadenizlilerin Vefa stadını tıklım tıklım dolduracağına inanıyorum. Biz de bir çalışma yapacağız. Cumartesi günü 13,30’da Karagümrük’teki Vefa Stadı’nda, bütün Karadenizli taraftarları burada görmek istiyoruz. Bütün sporcu, teknik heyet ve başkanımızı tebrik ediyorum. Ancak 1 maçla olmuyor bu, uzun bir maraton. Arkasının gelmesi lazım. Ama inanıyorum ki ligin sonunda ilk iki takımdan biri olacağız. Temennim de inancım da budur. Yağmurlu havaya rağmen seyircimiz istekli ve arzuluydu. Bundan sonraki maçlarda daha da iyi olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Pazarspor Teknik Direktörü Ali Kemal Bakoğlu da bu galibiyetle ligde hedefe olan inancın üst seviyeye yükseldiğini belirterek, “Bizim takımın cesaretten bir sıkıntısı yok. Özgüven en yüksek seviyede. 3 aydır çocuklarla ilk maçın Siirt’le çıkmasını çok istiyorduk. Çünkü kendi seviyelerini, kişilik karakterlerini takıma yansıtma açısından, kendilerini görme açısından istiyorduk. Hazırlık maçlarını hep 2. Lig ekipleriyle yapmayı arzuladık. Bizim takımın hedefini görmesi açısından bu çok önemliydi. Siirt maçı da bulardan bir tanesiydi. Takımımızda özgüven en yüksek seviyede. Kimse kimseyi kandırmasın. Maddi olarak çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Siirtspor’un 2 tane oyuncusu bizim 27 tane futbolcuyla tüm masrafları karşılar. Ama bizim çocukların özgüveni, karakter yapıları hep üst seviyede. Bunlarla gurur duymamak elde değil. Bu maç kötü de bitebilirdi. Ama bu mücadeleden sonra, bu savaşma, bu oyun disiplini olduktan sonra sıkıntı yok. Oyuncu değiştirirken bile üzüldüm. Çıkaracak oyuncu bulamadım.” dedi. 

 

 

Yeni transferlerin takıma yarar sağlayacağını gördüklerini de kaydeden Bakoğlu, “Maddi durumumuza göre transferler yaptık. İmkân olsa 50–60 milyarlık oyuncular alırdık. Devre arasında 10 oyuncuyla görüştüm. Ancak takımımızın karakterine uygun oyuncuları transfer ettik. 4 oyuncunun da takıma faydalı olacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Cumartesi günü İstanbul’da oynanacak Üsküdar Anadolu maçında tüm Karadenizlilerin desteğini arkalarında görmek istediklerinin altını çizen Pazarspor Teknik Direktörü Ali Kemal Bakoğlu, “Pazar’ı uzaktan daha çok seviyorlar, ben anıldım. Ben burada kaldığım 5-6 aydır. Pazar’ın kıymetini bilmiyorlar diye düşünüyorum. İstanbul’dakilerin büyük bir coşkuyla bizi beklediklerini biliyorum. Ama onlara tabii iyi bir Pazarspor izlettireceğimizi buradan söylüyorum. Bizi beklesinler. Alacağımız puanları onlara hediye edeceğiz. Bu takımın önü açık. Bir şekilde gidecek. Ama ekstra Play Off, ama 2. Lig. Bir şekilde bu takım bu gençlerle gidecek.” diye konuştu. (Pazar53)


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2010, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73