banner72

Protokol imzalandı Rizede hastaneler ortak kullanılacak !

Rize Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin bir süre daha Sağlık Bakanlığı ile ortak kullanılması için Rize Üniversitesi ile Rize Valiliği arasında protokol imzalandı.

Protokol imzalandı Rizede hastaneler ortak kullanılacak !

Rize Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldıktan sonra Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne devri gerçekleştirilerek Rize Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi bir süre daha devlet hastanesi olarak hizmet verecek.
Hastanenin, Sağlık Bakanlığı ve Rize Üniversitesi akademik personeli ile devlet hastanesi olarak hizmet verebilmesi için bugün Rize Valiliği Salonu’nda taraflar arasında yeni bir protokole imza atıldı. Protokol imza törenine taraflardan Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arif Yılmaz ve Sağlık İl Müdürü Mustafa Tepe katıldılar.
Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Rize Üniversitesi tarafından mevcut hastanenin en kısa sürede Rize Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama hastanesi olarak hizmet vermesini arzuladıklarını belirterek, “Bu protokol ile halkımıza daha iyi ve kaliteli bir sağlık hizmeti sağlanmış olacak. Akademik personelimizde Sağlık Bakanlığı’nın ön gördüğü döner sermaye imkanlarından ve araç gereçlerden istifade etmiş olacak. Yinede en kısa zamanda Rize’nin ihtiyaç duyduğu devlet hastanesi hizmetinin sağlanarak bilime daha fazla katkı sağlaması için binanın Rize Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak kullanılmasını arzu ediyoruz” dedi.
Binanın en kısa zamanda amacına uygun hizmet vermesini kendilerinin de istediğini belirten Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ise, “Ben burada bir çok imkanı reddederek doğdukları illerine faydalı olabilmek için Rize’ye dönen sayın Okumuşoğlu’na, Arif hocamıza ve il müdürümüz Mustafa Tepe’ye teşekkür ediyorum. Belki memleketlerine dönmeseydiler yaşadıkları yerlerde daha erken kariyer sahibi olacak, daha fazla para kazanacaklardı. Ancak onlar illerinde hizmet edebilmek için bu imkanları teptiler. Bu davranışları onların yerini daha özel kılıyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73