banner72

Rize 2023 Gençlik Platformu

Rize 2023 Gençlik Platformundan İlimizdeki istihdam'ın arttırılması gayretlerine dair teşekkürlü basın açıklaması yapıldı.

Rize 2023 Gençlik Platformu
Her geçen gün artan genç nüfusla birlikte dünyadakinden daha farklı bir boyuta sürüklenen ülkemizdeki istihdam sorununa üretilen ve üretilmeye çalışılan çözümler aşikârdır. Gerek hükümetimiz, gerekse sivil toplum örgütlerimizin istihdam alanı yaratma ve kalifiye eleman yetiştirme gayretleri takdire şayandır.

Dünyanın ve ülkemizin en büyük sorunu olan işsizlik için ilimizde de yapılan çalışmalar görülmeye değerdir. İlimizdeki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun çalışmaları, sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları ve siyasi partilerin çalışmaları devam etmekte, büyük bir gayretle daha fazla istihdam alanı oluşturup daha iyi elemanlar yetiştirme çabaları sürmektedir. Buna birçok çaba ve ödül örnek olarak gösterilebilir. Örneğin; Türkiye ve Avrupa Birliği’nin ortaklaşa yürüttüğü, "Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi" projesinin uygulanırlığı yönünden Rize İli İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu`nun örnek kurul seçilmiştir. Aynı kurul ilimizde UMEM kapsamında birçok kurs açmış olup çeşitli sektörlerdeki eleman ihtiyaçlarına profesyonel şekilde cevap vermeyi ve istihdama katkı sağlamayı amaçlamıştır.

Yine ilimizdeki bir siyasi partinin Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni ilimize getirme çabaları ilimizdeki istihdam, özellikle genç istihdam için çok önemlidir, bu çağrı merkezi bünyesinde bin kişinin istihdam edilmesi Rize için büyük bir şanstır. İlimizdeki istihdama katkıda bulunma konusundaki bu gayretleri görmek biz gençleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Ülkemiz için, ilimiz için daha iyisini yapabilme adına biz gençlerin motivasyonunu arttıran bu gayretler ve çalışmalar; umarız ki diğer illerimize, ülkemize örnek teşkil eder.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru 2023 yılına ilerlerken ülkemizin artan değerler arasına girmesine, bu doğrultuda istikrarlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olan,  bu çorbada bir tuzu olan ve bu konuda iyi niyet sahibi olanlara dahi teşekkürlerimizle…

Rize 2023 Gençlik Platformu Sözcüsü
Oğuz Hut


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73