banner72

Rize 82.Yıl Hastanesi Taşınacak

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, yeni yapılan hastane binasına artık ihtiyaca yeterince cevap veremeyen 82. Yıl Devlet Hastanesinin taşınacağını söyledi.

Rize 82.Yıl Hastanesi Taşınacak

Tepe, yaptığı açıklamada, il merkezinde Rize Devlet Hastanesi ve 82. Yıl Devlet Hastanesi olmak üzere 2 devlet hastanesinde, 677 yatak kapasitesiyle vatandaşlara hizmet verdiklerini belirtti.
     İl merkezinde 250 yatak kapasiteli yeni bir hastane inşaatının sürdüğünü ifade eden Tepe, ''Hastane inşaatının önemli bölümü bitti. Hastanenin bu yıl Kasım ayında hizmete girmesi planlanıyor. Yeni yapılan hastane binasına artık ihtiyaca yeterince cevap veremeyen 82. Yıl Devlet Hastanesi taşınacak'' dedi.
     82. Yıl Devlet Hastane binasının, taşınmanın ardından ne olarak kullanılacağının henüz belli olmadığını anlatan Tepe, ''Yeni hastane binamız son derece modern bir şekilde yapılıyor. Tıp alanındaki en son gelişmeler hastane binasında uygulanacak. Vatandaşlarımıza daha iyi ortamda hizmet vereceğiz'' dedi.
     Tepe, ayrıca Pazar'ın Hamidiye mevkisinde 150 yatak kapasiteli bölge hastane inşaatının da sürdüğünü kaydederek, bu hastanenin de il merkezine uzak ilçelerin önemli ihtiyacını karşılayacağını sözlerine ekledi.


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2010, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73