banner72

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı Borçkada

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı gitmiş olduğu Yusufeli ilçesi dönüşünde Borçka ilçesin bir takım ziyaretlerde bulundu.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı Borçkada
İlçe girişinde meslektaşı Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük tarafından hoş geldinle karşılanan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’ya Borçka ilçelerine ziyaretten dolayı son derece memnun kaldığını iletti.

Daha sonra AK Parti Borçka İlçe Teşkilatı tarafından Parti binasında Başkan Bakırcı’yı karşılayan İlçe Başkanı Ahmet Keskinkurt, İl Meclis Üyeleri Dursun Kurtuluş ve Murat Nişancı, partili çok sayıda vatandaşların yanı sıra Güreşen Köyü Muhtarı Fevzi Ocakçı eşlik etti.

Başkan Bakırcı, il ve ilçelerinde çok sayıda zamanla Rize den gelen hemşerilerimiz var, hem bu hemşerilerimizle sohbet ve ziyaret etmek ve onları da Rize’ye geldiklerinde ağırlamaktan memnuniyet duyacağını  belirten Bakırcı, Basının, Başbakanın memleketinde imkanlarınız, konusunda yöneltilen soruya, Başkan Bakırcı ise, “bizde her belediye gibi ayakta durmaya ve kendi imkanlarını kullanmaya çalışan, geçmişteki deneyimlerimle ve tecrübelerimle  aynı zamanda 2 dönem başkanlığımı da katarak, Rahmetli Erbakan’ın sözünü hatırlatarak, “Tekkeden süt çıkarmasını bizde iyi biliriz” sözleri ile deneyimlerini Rize’nin kalkınmasına yansıttığını anlattı. Başkan Bakırcı, belediyelerimizin ayrı gayrımızın olmadığını belirterek Borçka Belediye Başkanı ile de görüştüğünü ve  bazı yardımlarda bulunacağını kaydetti.

Bakırcı’dan Güreşen Köyüne jesti
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Bağışın gizli tutulması gerektiği için basın mensuplarına açıklama yapma gereğinden uzak durmaya çalışan Bakırcı, Güreşen Köyü Muhtarı Fevzi Ocakçı’nın ricası  bizim için bir emir telakidir. Muhtarımıza gereken yardımların yapılacağını da sözlerine ekledi. Öte yandan sözlü de olsa yapılan bağışla ilgili sözlerine karşılık memnuniyetini  dile getiren Güreşen Köyü Muhtarı Fevzi Ocakçı, hem ilçe esnaflarının teveccühü kazandığını izlenimlerim oldu hem de bizim sözlüde olsa köyümüze yapmayı düşündüğü bağışından dolayı teşekkürlerimizi iletmek istediğini dile getirdi.

Esnafların görüşü ise, Rize gibi büyük şehir belediye başkanın ilçeleri dolaşmasına ve ziyaret edilmesine bir hayli memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Kaynak: borckaguresen.com
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2011, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73