banner72

Rize Belediyesi`nden annelere çiçek

Rize Belediyesi tarafından geleneksel olarak yapılan Anneler Günü Özel Çiçek Dağıtım Programının 5.si Rize Belediyesi Sahil Parkında yapıldı.

Rize Belediyesi`nden annelere çiçek

Rize Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından organize edilen programa Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Belediyesi Başkan Yardımcıları Şakir Mollayakupoğlu, Osman Karavin, Mustafa Altay, Mehmet Yoldaş ve Nurcan Muradoğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nuran Alim, Rize Belediyesi Meclis üyeleri, ve Rizeli bayanlar katıldı.

Program halkoyunları gösterisi ile açıldı, ardından Park Bahçeler Müdürlüğünden Gülsüm Sarı yapmış olduğu konuşmasında; “ Annemiz bizi dünyaya getiren, yaşamı boyunca da bizim en büyük destekçimiz olan bir bakıma hayatımızdaki mucizedir. Bugün annelerimiz yanımızda ancak yarın yanımızda olmayabilirler. Annelerinizi mutlu edin, onlara nasıl bir evlat olduğunuzu gösterin, annelerinizi sevindirin. Anne sevgisini her zaman kalbimizde hissetmeliyiz” dedi. Programda sahne alan Merkez Ana Okulu öğrencileri yaptıkları gösteri ile katılımcıların ilgi odağı oldular.

Programda tüm annelerin anneler gününü kutlayan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; “Anneler günü dünyanın her tarafında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Dünya ya baktığımız zaman annelerin çocuklarına fedakârlığı vardır. Bu Karadeniz de ve Rize’mizde daha farklıdır. Annelerimiz hayattayken değerlerini bilmeliyiz. Çiçek gibi olan annelerimize bu mutlu günde çiçek sunuyoruz. Hepimizin anneler günü kutlu olsun” dedi. 

Dev organizasyon müzik eşliğinde çiçek dağıtımı ile devam etti. 5000 adet Ateş çiçeği, Begonya ve Kadife çiçeğinin dağıtıldığı program sonunda hep birlikte horon edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73