banner72

Rize Belediyesine Suç Duyurusu

Rize’den bağımsız milletvekili adayı olan Bayramali Köse, Rize Belediyesi hakkında adliyeye suç duyurusunda bulundu.

Rize Belediyesine Suç Duyurusu

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Saat 11 itibariyle Cumhuriyet savcılığına dilekçesini sunan Köse, Rize Belediyesini çevreye ve insan sağlığına duyarlı olmaya çağırdı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Rize Bağımsız Milletvekili adayı Bayramali Köse, “Rize Belediye başkanı Sayın Bakırcı şehrimizde bu konu hakkında herkesi sindirerek aylardan beri bir çevre katliamına sebep olmaktadır. Şehrimizden toplanan çöpler, Çamburnu Katı atık depolama alanına gönderilmesi gerekirken maalesef üç kuruş vermemek için Salarha bölgesine doğru kaydırıldı. Çaykent belediye başkanlığı da bu konuyu görmemezlikten gelmektedir. Eminim ki Çaykent Belediye başkanı da bu olaydan rahatsızlık duymaktadır. Fakat her iki başkanın da aynı partiden olması sebebiyle konunun üzerine gitme ihtimali yoktur. Duyarlı insanlarımızın bu konu hakkındaki şikâyetleri karşısında yetkililerin acil bir çözüm üretmeleri gerekmektedir. Oysa Rize belediye başkanlığı son belediye seçimleri öncesinde Rize’nin çöp sorununu çöpe attıklarını halka duyurmuşlardı. Belediye çöp sorununu bu şekilde mi halletti? Salarha bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız bu konuda rahatsız edilmişlerdir.” dedi.

36044

Bayramali Köse, Cumhuriyet savcılığına verdiği dilekçede “Rize Belediyesi, Trabzon-Rize Katı Atık Birliğine üye olmasına ve birliğin katı atık depolama alanı olmasına rağmen Salarha-Yolveren mevkiinde kanunlara aykırı bir şekilde çevre ve kamu sağlığını yok sayarak vahşice çöp dökmektedir. Sorumlu Rize belediyesi yetkilileri ve bu yetkililerin hakkında işlem yapmayanlar hakkında gerekli soruşturmanın yapılması hususunda gereğinin yapılmasını” isteyerek adli organların olayın takipçisi olmalarını istedi. Ayrıca Rize Valiliğini de göreve davet eden Köse, bir an önce bu olaya son verilmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2011, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73