banner72

Rize de Yarım Kilo Esrar Yakalandı

Rize emniyet müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde ticareti yapan 5 kişi yi 450 gram esrar ile yakaladı.

Rize de Yarım Kilo Esrar Yakalandı

Rize Emniyet Müdürlüğü KOM. Şube Müdürlüğü Rize Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Rize de uyuşturucu madde kullanımının artması, son zamanlardaki kolluk kuvvetlerinin yakalamalarında uyuşturucu madde kullanmaktan çok sayıda işlem yapılması üzerine, Uyuşturucu Madde Ticareti yapabilecek sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda; toplam 415 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Emniyet müdürlüğü ekiplerince takip edilen sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyon neticesinde; 5 şüpheli şahıs ticaretini yaptıkları bir miktar uyuşturucu madde ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

Yakalanan şahıslar, haklarında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırmak, Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçlarından tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmişler, şahıslardan 2’si çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak Kalkandere L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2011, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73