banner72

Rize Meclisi'nde Gürcü Üyeler

Acaristan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Şura Başkanı Mihelin Maharadze, beraberindeki bir heyetle birlikte Rize İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti.

Rize Meclisi'nde Gürcü Üyeler

Gürcistan'a bağlı Acaristan Özerk Cumhuriyeti'nde, Türk İl Genel Meclisleri'ne denk olan Yüksek Şura Başkanı Mihelin Maharadze ve Gürcü Yüksek Şura üyeleri, Rize İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti.

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Rahmi Metin ev sahipliğinde İl Genel Meclisi'ne katılan heyet Türk üyelerle tanıştı. Maharadze burada İl Genel Meclisi üyelerine hitaben bir konuşma yaptı.

Maharadze konuşmasında 20 yıl önce Gürcistan'ın bağımsızlığını ilan etmesi ile Türkiye'nin kendilerine dostluğunu gösterdiğini belirterek, "Bağımsızlığımızı ilan ettiğimizde yanımızda Türkiye vardı. Türkiye bize dostluğunu gösterdi. Özel ve resmi ziyaretlerimde Türk insanının sıcaklığını ve misafirperverliğini hep hissettim. İnanıyorum ki Türkiye çok kısa bir sürede Avrupa Birliği üyesi olacak. Siz ne kadar istiyorsanız biz de o kadar istiyoruz. Bu konu gündeme geldiğinde emin olun bir oyunuz var" dedi. Konuşmasının başında İl Genel Meclisi üyelerine Türkçe 'Merhaba' diyen Maharadze, Gürcüce yaptığı konuşmasını Türkçe teşekkür
ederek tamamladı.

Ziyaretlerinden ve konuşmasından dolayı Maharadze ve Gürcü heyete teşekkür eden Rize İl Genel Meclisi Başkanı Rahmi Metin, "Dostani konuşmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bizim ortak yönlerimiz var. Bende kendisi gibi 7 yıldır bu görevi yürütüyorum. Yine benzer şekilde yüksek öğrenimimi sosyoloji üzerine yaptım" dedi.

Daha sonra Maharadze ve Metin, günün anısına karşılıklı olarak birbirine plaket takdim ettiler

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2010, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73