banner72

Rize Ticaret Merkezi Olacak

Ovit Tünelinin Açılması İle Rize Limanın da Aktif Hale Geleceğini Belirten AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal Rize`nin Güneydoğu ve Doğunun Yol Kavşağında Bir Ticaret Merkezi Olacağını Söyledi.

Rize Ticaret Merkezi Olacak
AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Güneysu ilçesine bağlı köyleri ziyaret eden Hasan Karal, köylüler tarafından yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Türkiye’de çok güzel şeyler yapıldığını ifade eden Karal, ‘’ 80 senede bu ülkede 5 bin 600 km duble yol yapıldı. Biz 8 senede 15 bin km duble yol yaptık. 80 senede Rize’de yapılan toplam köy betonlamasının tamamı kadar 6 senede Rize’de 180 trilyonluk beton döktük. Köydes projesi ile beraber Türkiye’nin bütün köylerinin içme suları ve yol sorunları önümüzdeki 3-5 sene içerisinde tamamen bitirilecektir. Rize’nin bazı köylerinin sorunları var. Sorunları olmayan köylerimizde var. Sorunu olan köylerimize para çıkarıyoruz. Çıkarmaya devam edeceğiz. Devletin imkanları ölçüsünde yine köylerimize yardımcı olmaya devam edeceğiz.  Rize’mizin birçok alanına el attık. Önümüzdeki dönemde de 40 yıldır Rize’nin hayali olan ovit tünelini açacağız. Rize’mizi bir ticaret merkezine dönüştüreceğiz. Ovit tüneli ile beraber Rize limanını da aktif hale getireceğiz. Rize’mizi Türkiye’nin hem doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinin yol kavşağına dönüştüreceğiz. Hem de ticaretin merkezine dönüştüreceğiz.’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2011, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73