banner72

Rize Üniversitesinde Devir Teslim !

Rize Üniversitesi'nde (RÜ) Prof.Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, rektörlük görevini törenle Prof.Dr. Arif Yılmaz'a devretti.

Rize Üniversitesinde Devir Teslim !

Rize Üniversitesinde Rektörlük koltuğuna oturan Prof. Dr. Arif Yılmaz, "Adalet ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde, liyakat esasına dayalı olarak sosyal ve bilimsel doğrularla hareket edeceğiz" dedi.

Milli Piyango Kampüsü rektörlük binasında gerçekleşen devir teslim törenine Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, akademik personel ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Yılmaz, yaptığı konuşmada, 2006 yılında kurulan üniversitenin 10 bin öğrencisi, 482 öğretim elemanı ve 380 idari personeli, 6 fakülte, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu ile önemli bir mesafe kat ettiğini söyledi.

Rektörlük seçiminde  öğretim üyelerinin yüzde 90'ın üzerinde bir oy oranıyla yeni yönetimi belirlemede demokratik haklarını kullandıklarını ifade eden Yılmaz, ''Adalet ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde, liyakat esasına dayalı olarak sosyal ve bilimsel doğrularla hareket edeceğiz. Amacımız üniversite içi ve üniversite dışı paydaşlarımızla beraber üniversitemize ve halkımıza hizmet etmektir. Bu anlamda üzerimize büyük bir yük binmiştir. Bu yükü hep birlikte taşıyacağımıza olan inancım tamdır'' dedi.

Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, üniversitelerin demokratik ortama kavuşmasını sağladığı ve AR-GE çalışmalarına kaynak aktarması nedeniyle teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yeni rektör Prof. Dr. Yılmaz, Prof.Dr.Okumuşoğlu'na plaket verdi. Okumuşoğlu'da rektör Yılmaz'a cübbesini giydirdi.

 

Prof. Dr. Arif Yılmaz Kimdir ?

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2011, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73