banner72

Rize Üniversitesi’ni Geliştirme Çalışmaları

Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği, Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısına Katılarak Projelerini Üniversite Yönetim Kurulu İle Paylaştı

Rize Üniversitesi’ni Geliştirme Çalışmaları

Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rize Üniversitesi Yönetim Kuruluna katılarak, Üniversite Rektörü ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyelerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rize Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına, Rize’de bulunan ve yapılacak projeler konusunda çalışmalar yapan AK PARTİ Rize Milletvekili B.Ali BAYRAMOĞLU da katıldı ve çalışmalar hakkında Üniversite Yönetim Kurulunu ve Dernek Yönetim Kurulunu bilgilendirdi.


Toplantıda Rektör Prof. Dr. Nazmi Turan OKUMUŞOĞLU üniversite hakkında genel bilgiler verirken, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı ve Rize İl Genel Meclis Başkanı Rahmi METİN beye ve Dernek Yönetim Kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. OKUMUŞOĞLU, Üniversite Geliştirme Derneğince yapılması planlanan Rize Onkoloji Merkezi konusunda yapılan çalışmalar ve gelinen noktadan çok memnun olduğunu söyledi.


Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği Başkanı ve Rize il Genel Meclis Başkanı Rahmi METİN, üniversite derneğinin kuruluş aşamasını, yapılan işleri ve yeni dernek yönetimi ile başlatılan proje ve kampanyalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Rahmi METİN, derneğin yönetim kurulunda ilk iş olarak, ilimizin ve bölgemizin öncelikli sorunlarından olan Onkoloji Merkezini Rizemize kazandırmayı amaçladıklarını, bunun için de BİR AVUÇ ÇAY DA SİZDEN OLSUN, BİR SMS DE SİZDEN gibi kampanyalar düzenlediklerini, kampanyalar öncesinde tüm siyasi parti yöneticileri ile toplantı yapıldığını, basın mensuplarının bilgilendirildiğini, sivil toplum kuruluşları ile toplantı yaptıklarını, televizyonlarda kampanyaların duyurulması için programlar yapıldığını, kampanyalarla ilgili afiş ve broşürler hazırlandığını söyledi. 65 bin öğrenciye el broşürü dağıtıldığını söyleyen Başkan Metin, Çaykur Genel Müdürümüz Ekrem YÜCE bey, Çaykur Yöneticileri, Fabrika Müdürleri, Çay Eksperleri, Çaykur çalışanlarının ve çay müstahsillerinin kampanyayı sahiplendiklerini ve her türlü fedakarlığı gösterdiklerini söyledi. Ayrıca özel sektör çay fabrikası yönetici ve çalışanlarının da onkoloji kampanyaya büyük destek verdiklerini belirtti. Rize Müftülüğünün de kampanya afişlerini Rizedeki tüm camilerde astırarak destek verdiklerini söyleyen Başkan Rahmi METİN, Rizemizde Onkoloji Merkezi kurulması için destek veren başta Başbakanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beye, Sağlık Bakanımız Recep AKDAĞ’a, Rize Milletvekillerimiz Ali BAYRAMOĞLU ve Lütfi ÇIRAKOĞLU’na, Rize Valimiz Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU’na, İl Başkanımız Hasan KARAL’a, Rize Belediye Başkanımız Halil BAKIRCI’ya, Çaykur Genel Müdürümüz Ekrem YÜCE’ye, Üniversite Rektörümüz Prof.Dr.Nazmi Turan OKUMUŞOĞLU’na ve Üniversite yöneticilerine, Rizedeki siyasi partilerin il Başkanlarına, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer OFLUOĞLU ve yönetim kuruluna, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERDOĞAN ve yönetim kuruluna, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muammer ATILGAN ve yönetim kuruluna, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri  Dursun BİLGİLİ beye, Ali Fuat ÇAKMAKÇI beye, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı/Başhekim ve Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Arif YILMAZ beye, Dernek Genel Sekreteri ve Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza KÖROĞLU’na, Dernek Hukuk Danışmanı  ve Üniversite Hukuk Müşaviri Av.Hamdi ÇİYİLTEPE’ye, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve Üniversite Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı A.Erhan ATABEK’e, Dernek Mali Üyesi Fatih GÜNGÖR’e, Denek Basın Danışmanı Ali Murat ALTIPARMAK’a, Rizemizin güzide basın temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına, kampanyamıza destek veren ve bağışta bulunan herkese sonsuz müteşekkir olduklarını söyledi.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/onkoloji_avan.jpg

Dernek Başkan Yardımcısı ve Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı/Başhekim Prof.Dr.Arif YILMAZ da, onkoloji merkezi kampanyasına katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Prof. Dr.Arif YILMAZ, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyin onkoloji merkezi kurma kampanyasını sahiplendiklerini, destek verdiklerini, Sağlık Bakanımızın da konu ile ilgili hertürlü katkıyı sağlayacağını söyledikleri bilgisini verdi.

Bağışlarınız İçin Banka Hesap Numaraları :
Akbank/Rize Şb. (99) 156485 TL Hesabı
TEB/Rize Şb. (195) 22766 TL Hesabı
Ziraat Barkası/Rize Şb. (248) 52351738-5001Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73