banner72

Rize ve Artvin Şelaleleri

Doğal Güzelliklerimiz

Rize ve Artvin Şelaleleri

Palovit Şelalesi

palovitselalesi20wj6.jpg

Rizenin Çamlıhemşin ilçesi Çat karayolundan gidilmekte olup Çamlıhemşin merkezden 20 km uzakta olup Zilkaleyi geçtikten sonra köprüden 30 m sonrasında soldan çıkan Palovit vadisindeki yoldan gidilmektedir.Bölgenin en fazla su dibisi olan şelale 15 metre olup ihtişamlı görüntüsü ile bölge turizmine çanak tutmaktadır.

Gelin Tülü Şelalesi


gelin_tuluuu.jpg

Turizm cenneti Ayderin merkezinde bulunan gelintülü şelalesi en bilinenidir.En çok fotoğrafı çekilen Gelin tülü şelalesi 23 metredir.

Maselavat Şelalesi

 

maselavat.jpg

Çamlıhemşin Topluca Köyü Maselavat mezrasında bulunan Maselavat şelalesi Yaklaşık 25 metre olup Çamlıhemşin merkezden 34 km uzaklıktadır.Çoboni şelalesine ualaşım Topluca Köyü yayla yolundan gidilmektedir.

Mençuna  Şelalesi

mencuna.jpg

Arhaviden Kamilet vadisinden gidilmektedir. Arılı Köyü Akmak mevkiinde olan şelale en çok ziyaret edilen şelalelerden biridir.Arhavi merkezden yaklaşık 34 km1 km yaya gidilerek ulaşılmaktadır. uzakta olan şelale Karayolundan sonra

Mulona Şelalesi

 

mulanaaa.jpg

Ardeşene bağlı Mulona yaylasında yaklaşık 500 metre yükseklikteki bölgenin en büyük şelalesidir.Mulona yaylasında bulunan Şelale Ardeşenden yaklaşık 49 km uzaktadır.Yaylada ayrıca 4 adet daha şelale bulunmaktadır.

Bulut Şelalesi

bulut_selalesi_01.jpg

Rizenin Çamlıhemşin ilçesi Ayder karayolu üzerinden gidilenyoldan yaklaşık Çamlıhemşin merkezinden 14 km uzaklıktadır.Tar deresi üzerinde bulunan şelale 280 metre yükseklikte olup Kaçkar yaylasının hemen altında bulunmaktadır.Kaplıca köyü tolikçu mahallesinden ana yoldan 3 km uzaktadır.

Ağaran Şelalesi

agara13.jpg

Rize merkeze 30, Çayeli ilçesine ise 12 kilometre uzaklıkta Sırtköy sınırları içinde bulunan şelale, adını, suyunun yamaçtan beyaz renkte dökülmesinden alıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2010, 09:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Zehra rözkan
Fatma Zehra rözkan - 3 yıl Önce

Çok güzel

Hülya Konduoğlu
Hülya Konduoğlu - 3 yıl Önce

Müthiş

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73