banner72

Rize ve İlçelerinde Kaçakçılık Operasyonu

Rize, Ardeşen, Çayeli ve Fındıklı’da Jandarma Tarafından Gerçekleştirilen Operasyonlarda, Çok Sayıda Kaçak Sigara, Silah ve Silah Yapımında Kullanılan Malzemeler, Kaçak Bal ve Kaçak Bitkisel Şuruplar Ele Geçirildi.

Rize ve İlçelerinde Kaçakçılık Operasyonu

Rize Valiliğinden Yapılan açıklamaya Göre; Rize İl Jandarma Komutanlığınca 06 ve 08 Mayıs 2011 günü icra edilen yol kontrol ve arama faaliyetleri esnasında;

Çayeli İlçesinde yapılan kontrollerde;  durdurulan yolcu otobüsünde yapılan aramada yolcu N.B.’ye ait valiz içerisinde (760) paket Kaçak Sigara ele geçirilmiştir.

Ardeşen İlçesinde yapılan kontrolde;  durdurulan M.A.K. yönetimindeki araçta ve şahsın üzerinde yapılan aramada, (2) adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, (2) adet şarjör ve MKE yapımı (15) adet 9 mm tabanca fişeği,

M.Ö. yönetimindeki kamyonette yapılan kontrolde, yiv ve seti açılmış (19) adet Tabanca namlusu ile (19) adet üst kapak takımı ele geçirilmiştir.

İlgili Cumhuriyet Savcılıklarının talimatı doğrultusunda ele geçirilen malzemelere el konulmuş ve şüpheliler hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Öte yandan, Rize İl Jandarma Komutanlığınca 10 Mayıs 2011 günü icra edilen yol kontrol ve arama faaliyetleri esnasında da;

Fındıklı İlçesinde yapılan kontrollerde; durdurulan İ.K.yönetimindeki yolcu otobüsünde yapılan aramada bagajında koliler içerisinde kaçak (241) litre Maurers Schweden Bitter marka Bitkisel Şurup (Mide ağrısı, sindirim kolaylığı ve zayıflamada kullanılan) (piyasa değeri yaklaşık 52.000 TL) ele geçirilmiştir.

Yine bir yolcu otobüsünde yapılan aramada yolcu olarak bulunan Gürcistan uyruklu J.J.ye ait muhtelif bidonlar içerisinde (400) kg kaçak bal ele geçirilmiştir.

Çayeli İlçesinde yapılan kontrolde;  durdurulan Y.Ö. yönetimindeki minibüste yapılan aramada, sürücünün üzerinde (1) adet ruhsatsız el yapımı Pietro Beratta marka (9) mm çapında tabanca, bu tabancaya ait (1) adet şarjör ve (8) adet MKE yapımı tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

İlgili Cumhuriyet Savcılıklarının talimatı doğrultusunda ele geçirilen malzemelere el konulmuş ve şüpheliler hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2011, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73