banner72

Rize Vekillerinden Ovit Çıkışı

AK Parti Rize İl Başkanlığı İl Danışma Toplantısında Rize Millevekilleri Lütfi Çırakoğlu ve Ali Bayramoğlu Ovit Konusuna değindiler.

Rize Vekillerinden Ovit Çıkışı

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde yapılan İl Danışma Meclisi Toplantısı’na, AK Parti Rize Milletvekilleri Ali Bayramoğlu, Lütfi Çırakoğlu, AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Eski İl Başkanı Yılmaz Katmer, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Yönetimi, İl Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimi, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal,  2011 yılında ülke olarak yine tarihi bir seçim yaşanacağını belirterek, ‘’Bu seçimin başbakanımızın memleketi olan ilimiz için önemlidir. 2002 yılında başlatılan demokrasi devriminin kendisini tamamlayabilmesi için mutlaka 2011 seçimlerinden de tek başına iktidar olarak çıkmamız gerekiyor. Bu iktidarın yolu bizlerden geçiyor, bu salonda bulunan herkesten geçiyor. Bu iktidarın yolu hükümetimizin yaptığı icraatları ev ev dolaşarak anlatmaktan geçiyor. Bu iktidarın yolu yerel yönetimler kanalıyla yaptığımız yatırımların sevgiyle taçlandırılmasından geçiyor.’’dedi.

Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, 2011 senesinin sonuna kadar ovitin her iki tarafına da kazma vurulacağını belirterek, ‘’Bu proje 1 sene de bitecek bir proje değildir. 4-5 senelik bir projedir. Bu konu gündemimize alınmıştır. Çalışmalarımız bu konuda devam etmektedir.’’dedi.

Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ise, Rize’nin geleceğini yakından ilgilendiren ovit tüneli konusunda bir değerlendirmede bulundu.

İkizdere vadisinin sit alanı ilan edilmesinin ovit tünelini kesintiye uğratabileceğini vurgulayan Çırakoğlu, ‘’ İkizdere vadisi ile ilgili sesi yüksek çıkanlara iyi bakın. Hepsi Rize’de yaşamayan ve maddi durumları çok üst düzeyde olan insanlardır. Esas İkizdere’de yaşayanlar bu olayın muhatabı olmalılar. Ama şimdi İkizdere’de oturan insanlar vay yandım demeye başladılar.’’diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2010, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73