banner72

Rize'de 1 Tokata 2 Yıl Hapis Cezası

Rize’de 17 yıllık din görevlisi tartıştığı bir gence tokat atınca 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Rize'de 1 Tokata 2 Yıl Hapis Cezası

Rize’de meydana gelen olayda İyidere İlçesi Merkez Camisi İmamı ve 17 yıllık din görevlisi Yüksel Akyıldız (42) attığı bir tokadın karşılığı olarak 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Rize’nin Derepazarı ilçesinde 2011 yılında meydana gelen olayda Akyıldız, akrabası olan 20 yaşındaki S.E.A ile araç parkı yüzünden tartıştı. Tartışma sırasında Akyıldız gence bir tokat attı. S.E.A yediği tokat karşılığında jandarmaya şikayette bulundu. Akyıldız, İyidere Adliyesi’nde açılan davayı önemsemedi. Ceza almayacağını düşünen Akyıldız savunma yapmayınca dava Rize 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ne taşındı. Burada 5 Aralık 2012 tarihinde görülen davada Akyıldız “kasten yaralama” suçlaması ile 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Akyıldız, Yargıtay'a başvurarak karara itiraz etti. Yargıtay kararı onarsa 17 yıllık din görevlisi hem ceza evine girecek hem de mesleğinden ihraç edilecek.

Akyıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Araç parkı yüzünden çıkan bir tartışmaydı. Ben işi güzellikle kapatmaya çalıştıkça genç üzerime gelince büyüğü olarak bir tokat attım. Bu işi büyüttüler. Şikayetçi oldular. Ceza alacağımı tahmin etmiyordum. Bana bundan dolayı 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. Sadece ben değil duyan herkes bu cezaya şaşırdı. İtiraz ettim. Yargıtay kararını bekliyorum. Ben 17 yıldır imamım. Bu olaya kadar hiç kimseyi incitmiş değildim. Hiçbir sabıkam yoktur. Tertemiz geçmişi olan bir kişiyim” dedi.

yuksel-akyildiz-rize.jpg

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2013, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73