banner72

Rize'de 19 Mayıs Kutlamaları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Rize'de törenle kutlandı. Kutlamalarda öğrenciler yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı.

Rize'de 19 Mayıs Kutlamaları

Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunma törenine Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve diğer yetkililer katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, daha sonra Atatürk Stadyumu'nda devam eden törende yaptığı konuşmada, kurtuluş güneşinin doğduğu, milli irade meşalesinin yandığı 19 Mayıs'ın Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edildiğini söyledi.

19-mayis-4.jpg

19 Mayıs'ın Türk şuurunun, inanç bütünlüğünün, gerçek Türk milliyetçiliğinin şahlanışı olduğunu vurgulayan Çelik, ''19 Mayıs'ın özünde milli hakimiyet vardır. Eğitilmiş insan gücümüzü çağın şartlarına göre yetiştirmek zorundayız. Bu da bilimin öncülüğünü esas almakla mümkün olur. Sevgi, saygı, hoşgörü ile birbirimize kenetlenerek, milli bütünlüğümüzü her türlü yıkıcılığa ve bölücülüğe karşı güçlendirerek devam ettirmeliyiz'' dedi.

Bu arada törenin başladığı sırada aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle öğrenciler zor anlar yaşadı.

19-mayis-2.20110519140308..jpg

Öğrenciler tören elbiseleri ve bayraklara sarılarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

19-mayis-56.jpg

Tören kapsamında öğrencilerin sunduğu saha içi gösterileri, yağmurun dinmesinin ardından tamamlandı.

19-mayis-rize.jpg

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2011, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73