Rize'de Büyük Turizm Projesi!

İkizdere Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan135 bin lira proje bedeli ve yapımı için DOKA tarafından 101 bin lira destek verilen projenin 9 ayda tamamlanacak.

Rize'de Büyük Turizm Projesi!

Bugün karla kaplı Hostaval Şelalesini Kaymakam Alpaslan Altınışık ile birlikte yerinde görmeye giden DOKA yetkilileri’bu proje bölgemizde örnek olabilecek bir çalışma olacaktır. Doğa ve coğrafi şartlar çok güzel.101 bin liralık DOKA desteği ile bu projenin 9 ayda tamamlanmasını istiyoruz’dediler.

9 aydan önce tamamlayacağız

İkizdere Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan proje hakkında bir açıklama yapan İkizdere Kaymakamı Alpaslan Altınışık “bugün Hostaval Şelalemizi yerinde görerek ilk adımı attık. İkizdere ilçede ilk olan bu proje ile önemli bir sosyal tesis kazanacaktır. Üç önemli vadisi bulunan ilçemizin Cimil Vadisinde bulunan Hostaval Şelalemiz, dinlenme yerleri, ahşap tomruk evleri, Tron Balı ve yukarda Cimil köyümüzdeki Balbal Mezar Taşları ile inanıyorum ki turizme daha iyi bir katkıda bulunacaktır. Biz buraya insan gelmesini istiyoruz. Doğal ve tabii güzelliklerimizi herkesle paylaşmak istiyoruz. Bu proje bundan dolayı hayata geçti.

Projenin yapım süresi 9 ay olarak tespit edildi ama biz bütün imkânlarımızı sevk ederek belirlenen süreden önce burasını tamamlayacağız. Kesin tarih vermeyeyim ama Hostaval Şelalesini 2012 yaz mevsiminde hizmete sunacağız. İlk etapta burada 20 kişiye iş istihdamı sağlanacak. Bütün bunların yanında turistik tesisler yaparken çevreye zarar vermeyeceğiz. Doğamızı hiç kirletmeyerek temiz bir çevrenin varlığını sürdüreceğiz. Hedefimiz İkizdere’yi turizm alanında marka yapmaktır. İkizdere’nin geleceğinin turizmle olacağını düşünüyoruz. Turizm sayesinde bölgemizde istihdamı artırmaya çalışacağız.

Artık İlçemizin de Türkiye’nin turizm gelirlerine katkısı söz konusu olacaktır.  Bu konuda daha birçok çalışmamız olacak. Turizm alanında projelerimizi hazırlarken çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Bu projemiz 200 proje arasında 25.sırada yer almış. Demekki önemli görülmüştür. Değerini bileceğiz. Çevreyi bozmadan, incitmeden ve doğayı tahrip etmeden başka projelerde üreteceğiz.  Ülkemiz turizminde İkizdere’nin de sesini gür bir şekilde duyuracağız. Turizm pastasından ilçemizin hak ettiği payı almasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2012, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER