banner72

Rize'de Çocuk isterken doktor kısırlaştırdı mı?

Kanal Türk'te yayınlanan Neşter adlı programa katılan Rizeli Bayram ve Mecbure Çelebi isimli evli çift Rize'de doktorluk yapan kadın doğum uzmanı bir doktor hakkında şok eden ilginç iddialarda bulundu.. Karadenizgündem editörleri bu iddiaları araştırdı ve işte olayın perde arkası....

Rize'de Çocuk isterken doktor kısırlaştırdı mı?


Çocuk isterken doktor kısırlaştırdı mı?

GENÇAĞA KARAFAZLI-MUSA YAZICI'nın Haberi ...

Kanal Türk’te yayınlanan Neşter adlı programa katılan Rizeli Bayram ve Mecbure Çelebi isimli evli çift Rize’de doktorluk yapan kadın doğum uzmanı bir doktor hakkında şok eden ilginç iddialarda bulundu.. Karadenizgündem editörleri bu iddiaları  araştırdı ve işte olayın perde arkası.

 

Çocukları olmadığı için kadın doğum uzmanı Doktor F. B.'nin özel kliniğine eşi Mecbure Çelebi’yle birlikte gittiğini ifade eden Bayram Çelebi, Doktor F.B.'nin eşine kısırlık tedavisi uyguladığını iddia etti. Doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Doktor F. B. ise iddiaları yalanlayarak davacı olacağını söyledi.

 

ÇELEBİ AİLESİ PSİKOLOJİMİZ BOZULDU

Dört yıllık evli olan ve çocukları olmayan Bayram ve Mecbure Çelebi çifti tedavi olup çocuk sahibi, olmak için gittikleri kadın doğum uzmanı Doktor F. B.'nin yanlış tedavi uyguladığını iddia ederek doktor hakkında suç duyurusunda bulundular. Rize de tartışma konusu olan bu olayla ilgili Bayram ve Mecbure Çelebi çifti yaşadıkları olayla ilgili şu iddialarda bulundu; “ Çocuğumuz olmadığı için eşimle birlikte kadın doğum uzmanı olan F. B.'nin özel kliniğine gittik. Birçok tahlil yapıldı ve tedaviye başladık. Aradan 9 ay geçmiş olmasına rağmen bir sonuç alamadık. Bu durum karşısında çare bulmak için Rize eğitim ve Araştırma Hastanesine gittik. Burada görevli Doktor F. K.’ ye muayene olduk. F. B.'nin önceki verdiği ilaçları gösterince (YASMİN TM ADLI İLAÇ) Doktor F. K. bana “bu ilaçları sana nasıl verir, bunlar kısırlaştırma hapıdır” dedi. Doktorun bu sözleri bizi şok etti, biz çocuk olacak diye bekliyorduk ancak kısırlaştırma ilacı verilmiş. Psikolojimiz alt üst oldu. Savcılığa giderek bu durumdan şikâyetçi oldu” dedi.

SAVCILIK TAKİPSİZLİK KARARI ALDI

Bayram Çelebi’nin doktor hakkında suç duyurusu sonrası Rize Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Rize cumhuriyet savcılığı ‘Mecbure Çelebi’ye uygulanan tedavide herhangi bir eksiklik olmadığı, yapılan inceleme sonrası Mecbure Çelebi’de yumurtalıklarda kistli yapılanmadan kaynaklanan hastalığının olduğu, kullanılan ilaçlar ve yapılan tedavinin hastaya zarar verecek mahiyette olmadığı belirtildi. Bu suretle şüpheli hakkında görevini kötüye kullandığına yönelik kovuşturmayı gerektirecek nitelikte ve yeterlilikte soyut iddialar dışında şüphe uyandıracak delil bulunmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer yoktur” kararı verdi.

Çelebi Cumhuriyet savcılığının ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararına Trabzon Ağır Ceza Mahkemesine başvurarak itiraz etti.

Çelebi Rize cumhuriyet savcılığının aldığı takipsizlik kararına Trabzon Ağır Ceza Mahkemesine başvurarak itirazda bulundu Çelebi karara itiraz dilekçesinde ‘alınan kararın hukuka aykırı olduğunu düşünüyorum. Şikâyetimle ilgili yapılacak ciddi bir araştırma sonrası bahse konu ile ilgili doktorun görevini kötüye kullandığı anlaşılacaktır. Rize Cumhuriyet Başsavcılığının ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararına itiraz ediyorum” dedi.

 

DOKTOR BİRBEN SUÇLAMALARI KABÜL ETMEDİ

Bayram ve Mecbure Çelebi çiftinin‘çocuk isterken kısırlaştırdı’ diyerek hakkında suç duyurusunda bulundukları doğum uzmanı F. B. ise suçlamaları kabul etmeyerek Çelebi ailesi Rize Eğitim ve araştırma Hastanesinde doğum uzmanı olarak görev yapan Doktor F. K. hakkında da davacı olacağını söyledi. B., Doktor F. K.’yi Rize tabipler odasına şikâyet ettiğini de ifade etti.

 
Rize de günlerdir tartışılan bu olayla ilgili Trabzon ağır ceza mahkemesinin vereceği karar ise şimdiden merak konusu.
 

İŞTE ÇELEBİNİN SUÇ DUYURUSU DİLEKÇESİKaradeniz Gundem
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2010, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73