banner72

Rize'de Doğalgaz Sıkıntısı

Rize Merkezde Piriçelebi mahallesindeki doğalgaz sorununa çözüm bulunamazken, şimdide Çamlıbel Mahallesi sakinleri doğalgaz bekliyor.

Rize'de Doğalgaz Sıkıntısı

Rize'de şehir merkezinde yaşanan doğalgaz sıkıntısı bir türlü giderilemiyor. Doğalgaz yetkilileri mazeret olarak kimi yerde Belediyeyi, kimi yerde yoldaki taşı sorumlu tutarken ekip olarak yetersiz olmalarının sıkıntısını vatandaşa çektiriyor.

Çamlıbel Mahallesi Lalesi Sokak sakinleri, Dalyan Camii yanındaki sokak girişine kadar getirilen ana doğalgaz boru hattından kısa mesafedeki binalara doğalgaz bağlantısının yapılmadığını belirterek Karadeniz Gaz yetkililerine seslendi.

Mehmet Çemberci Apartmanı sakinleri bina girişine yakın bir mesafeye kadar getirilen ana doğalgaz boru hattının apartmanlarına bağlanmasını isteyerek “Bu kışı doğalgazsız geçirmek istemiyoruz. Binada tüm doğalgaz dönüşümleri yapıldı. Bina sakinleri kombilerine varıncaya kadar gerekli tesisatlarını yaptırdı. Ancak doğalgaz binamıza bir türlü bağlanmadı. Karadeniz Gaz yetkililerinden yardım bekliyoruz dediler.”

Bina sakinlerinden Mahmut Çemberci, Karadeniz Doğal gaz yetkililerinin biran önce binaya doğalgaz bağlanması konusunda özverili çalışmalarını beklediklerini söyledi.

Bu arada Rize Merkezde özellikle ziraat yokuşunda yaşanan doğalgaz sıkıntılarına henüz çözüm bulunamazken, şehir merkezinde birçok yerde doğalgaz sıkıntısı sürüyor.

Vatandaşlar doğalgaz şirketine tepki göstererek, bilbordlarda boy boy gösterilen reklamlar yerine gerekli ekibi kurarak bir an önce doğalgaza kavuşmayı bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2010, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73