banner72

Rize'de Dolandırılık İddiası !

Rize`de, bir inşaat şirketi tarafından dolandırıldıklarını iddia eden grup, firma sahiplerine ait lokantada arbede çıkardı.

Rize'de Dolandırılık İddiası !

Rize`de faaliyet gösteren, aynı zamanda Atatürk Caddesi`ndeki bir lokantanın da sahibi olan inşaat şirketi tarafından dolandırıldıklarını iddia eden bazı kişiler, lokantaya giderek eşyalara zarar verdi ve lokantadaki görevlilerle tartıştı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi, vatandaşları yatıştırmaya çalıştı. Vatandaşları lokantadan çıkartan polis, tekrar içeriye girmemeleri için kapı önünde önlem aldı. Polis ekipleri, lokantanın önünde bekleyen ve kapatılmasını isteyen vatandaşları dağılmaları için ikna etmeye çalıştı. 

Firmanın 3 yıl önce kendilerine daire sattığını, parayı da peşin aldığını ifade eden gruptakiler, firmanın başka borçları nedeniyle henüz tapularını alamadıkları dairelere ipotek konulduğunu, bu şekilde 65 ailenin mağdur edildiğini ileri sürdüler. 

Bir süre devam eden arbedenin ardından vatandaşların arasından seçilen bir grup, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ile görüştü. Geride kalanlar lokanta önünde bekleyişini ve protestolarını bir süre daha sürdürdükten sonra Cumhuriyet Polis Merkezine giderek suç duyurusunda bulundular. (ajans53)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2011, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73