banner72

Rize'de Engelli Genci Dolandırdılar !

Rize'de bir ailenin 17 yaşındaki engelli çocuğu ile evlenmek üzere anlaşan 22 yaşındaki Canan D. , nikahın kıyılacağı gün evdeki diğer takıları da alarak kaçtı.

Rize'de Engelli Genci Dolandırdılar !

Rize'de bir ailenin 17 yaşındaki engelli çocuğu ile evlenmek üzere anlaşan 22 yaşındaki Canan D. , nikahın kıyılacağı gün evdeki diğer takıları da alarak kaçtı. Polise başvuran engelli gencin ailesi şikayetçi oldu.

Rize'de bir aile, engelli çocukları S. U. 'yu evlendirmek için bir aracı vasıtasıyla Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde yaşayan Canan D. 'nin ailesi ile anlaştı. İddiaya göre evlilik karşılığında 10 bin lira para veren aile, genç kızı Rize'ye getirdi. Aile, Canan D. 'ye 8 bin lira tutarında altın ile çeşitli kıyafetler satın aldı. İki gün aile ile birlikte kalan Canan D. , bu sürede nüfus cüzdanının yanında olmadığını ve memleketinden getirileceğini söyleyerek nikahı erteledi. Ancak genç kız, nikah günü kendisine alınan 8 bin liralık takının yanı sıra evde bulunan aileye ait 7 bin 900 lira tutarında para ve altını da alarak kaçtı.

S. U. 'nun ailesi, evlilik vaadiyle kendilerini toplamda 25 bin 900 lira dolandırdığını belirttikleri genç kızdan şikayetçi oldu. Polis, koluna taktığı altınlara bakarken görülen fotoğrafı ile Canan D. 'yi arıyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73