banner72

Rize'de kaç kişi mikro kredi kullandı

Mikro kredi uygulamaları kapsamında Rize'de 2008 yılından bugüne kadar 567 kişisi aktif olmak üzere 785 üyeye 805 bin 285 lira kredi kullandırıldığı bildirildi.

Rize'de kaç kişi mikro kredi kullandı
  İl Genel Meclisi basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, İl Genel Meclisinin Kasım ayı çalışmaları boyunca Rize'deki kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgüt temsilcilerinin genel kurula davet edilerek çalışmaları hakkında bilgi alındığı belirtildi. 

     Bu kapsamda 2008 yılında kurulan Türkiye Grameen Mikro Kredi Programının Rize'deki uygulamalarında gelinen durum ile çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak üzere Samsun Bölge Müdürü Emel Kuk'un meclis toplantısında konuk edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

     ''Kuk'un verdiği bilgilere göre 3 yıl içinde Rize şubesinde 567 kişisi aktif olmak üzere 785 üyeye 805 bin 285 lira kredi kullandırıldı. Elde edilen sonuç itibariyle dağıtılan krediler haftalık olarak toplanmakta, ardından tekrar kredi olarak dağıtılmaktadır. Bu süreçte kredi geri dönüşümlerinde yüzde 100'lük başarı sağlandı. Kredi faaliyetlerinin yürütüldüğü diğer illerdeki kadınlar çok farklı alanlarda faaliyet gösterip kendilerine gelir getirici kazanç elde ediyorlar. Rize'de kadınlar genel olarak çeyizcilik, nakışçılık ve terzi olarak ya da evlerinde elişi yaparak, son dönemlerde de feretiko dokuyarak işlev görmekteler. Rize'de bu alanlardan farklı neler yapılabileceği konusunda bilgi aktarılıyor.''
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2010, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73