Rize'de kaymakamlık binaları yenileniyor !

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu; İkizdere, Çayeli ve Pazar ilçelerine yeni hükümet konakları yapılacağını müjdeledi.

Rize'de kaymakamlık binaları yenileniyor !

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Yeni İkizdere hükümet konağının, yakın bir tarihte temelinin atılacağını, gerek İkizdere gerekse diğer ilçelerde yapılacak olan yeni hükümet konaklarının, Rize mimarisine uygun dış cepheleri giydirmeli ve zemin katları otoparklı şekilde inşa edileceğini söyledi.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize’nin ilk etapta İkizdere Pazar, Çayeli, Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde yapılacak olan yeni hükümet konaklarıyla ilgili gazeteci Bayram Ali Kavalcı'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İkizdere hükümet konağımızın inşaat projesi tamamlanmış olup, İçişleri Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Özel idaremiz çalışmaları aracılığıyla yakın bir tarihte yapımına başlanılacaktır. Mevcut yerinde 5 kattan oluşacak olan hükümet konağı, çift girişli, İkizdere Adliyesinin de bulunduğu, zemin katı oto parklı, çok katlı ve çok amaçlı hizmet alanlarıyla, Rize mimarisine uygun dış cephe giydirmeli ve resmi törenlerin yapılacağı sosyal alan çevresiyle ilçenin en modern konağı olacaktır. Tahmini rakamlarla 4 milyon TL’ye mal olacak olan hükümet konağının yapımına yakın bir tarihte başlayacağız. Yeni İkizdere hükümet konağımızın tamamlanmasını bu yılsonuna kadar gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. İlimizde yeni hükümet konağı ihtiyacı olan, İkizdere hükümet konağımızın ardından, Yine Rize mimarisine uygun yeni Çayeli ve Pazar hükümet konaklarımızın yapımına başlayacağız. Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerimizin yeni hükümet konakları kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılacak.”

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2012, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER