banner72

Rize'de Kurban Pazarı Hazır

Rize’de; Kurban pazarı için İslampaşa Mahallesi Taşlıdere Çay Fabrikası yanında bulunan Tır parkında yapılan düzenlemelerin ardından Kurban pazarı hazır hale geldi.

Rize'de Kurban Pazarı Hazır

Geçen yıl Rize Belediyesi tarafından Tır parkının olduğu alanda kurulan ve herkesçe beğenilen kurban pazarının bu yıl da aynı yerde kurulması ile birlikte yapılan mevcut Ahırlara hayvanlar yerleştirilmeye başlandı. Gece geç saatlerde getirilen hayvanlar Rize Belediyesi tarafından görevlendirilen ekipler tarafından kontrol edilerek kırmızı boya ile işaretlenerek ahırlara yerleştiriliyor.

150 adet Ahırın bulunduğu ve bunun yanında içerisinde Yemek, Konaklama, Tuvalet, Su ve taşımacılık gibi hizmetlerinde yer aldığı Kurban Pazarı’nda şuana kadar 600 hayvan getirildi ve hayvan nakli hızla sürüyor.

untitled-10.20101101144616..jpg

Büyük bölümü Erzurum ve Ardahan’dan olmak üzere Rize’ye gelen kurban sahipleri karşılaşmış oldukları görüntüye hayran kaldıklarını dile getirirken Başkan Bakırcı’ya ise kendilerine böyle bir ortamı sunduğu için memnuniyetini dile getirirken bundan sonraki bayramlarda da Rize’yi tercih edeceklerini söylediler.

Söz konusu alanda teknik ekibiyle inceleme yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; “Kurban pazarı Rize Belediyesi tarafından ilk kez geçen yıl kuruldu. Önceki yıllarda Rize Valiliği Kurban komisyonunun aldığı karar neticesinde Derepazarı ve Gündoğdu beldemizde kuruluyordu. Bu yıl Rize Valiliği’nin Belediyemizi bu konuda görevlendirmesiyle bizde yine bu alanı uygun gördük ve Kurban pazarımızı bu alana kurduk. Amacımız gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamaktır. Bu nedenle Tır parkımızı Kurban pazarı olarak hazır hale getirdik

Kurban getirecek vatandaşlarımızın şunu özellikle iyi bilmesi gerekmekte; dinimizce kurban olmaya elverişsiz hayvanların satışını engelleyeceğiz veya farklı bir işaret koyarak alıcıyı bilinçlendireceğiz. Olumsuz şartlarda ki hayvanları kimse Rize Belediyesi Kurban pazarına getirmesin. Kurban pazarında Rize Müftülüğümüz ve Kasaplar odamızdan konuyla ilgili uzman kişiler olacaktır. Bu yıl ortalama 3000–3500 civarı hayvanımızın barınabileceği ve kurban sahiplerinin ihtiyaçlarının giderileceği bir alan oluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2010, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73