banner72

Rize'de Kurban Promosyonu

Rize’nin Güneysu ilçesinde Sefer Peçe isimli vatandaş kendi imkânlarıyla kurduğu organik hayvancılık ahırında yetiştirdiği hayvanları bu kurbanda satışa çıkardı.

Rize'de Kurban Promosyonu

Peçe baba mesleği kasapçılık yaptığını belirterek,  “Bütün dünyada organik hayvancılık daha geçerli oluyor. Bizde organik hayvancılık yapmak için yaklaşık 3 yıl  önce organik hayvancılık tesisimizi yaptık. Şu anda elimizde 600 baş büyükbaş hayvan var. Bu hayvanları bu kurbanda satışa çıkardım. Bizden bir kurban alana promosyon olarak bir tavuk veya bir horoz vereceğiz. Amacım vatandaşa organik et yedirmek” dedi.

Peçe, 3 yıl önce kurduğu organik hayvan tesisinde  şu anda  600 büyük baş hayvan bulunduğunu belirterek, “Baba mesleğimiz kasapçılıktır. Eskiden hijyenik olmayan şartlarda hayvanları doğu Anadolu’ dan getirtip vatandaşın hizmetine sunuyorduk. Rahmetli babam organik hayvancılığı istiyordu. Ama ömrü yetmeyince biz babam vefat ettikten sonra kendi imkânlarımızla  Yeniköy Köyünde tesisi kurduk. Organik sığırcılığın mantığı, hayvanı mutlu etmektir. Hayvan mutlu olursa, siz de mutlu olursunuz” dedi. Peçe, “Şimdi kendi tesislerimizde hijyenik ortamda  yetiştirdiğimiz boğaları ilçedeki kurban pazarında halkımıza sunuyoruz. Tamamen organik ürünlerle yetiştirdiğimiz hayvanları diğer satıcılarla aynı fiyatta satıyoruz.

Ayrıca kurban alan her vatandaşa birde promosyon olarak bir tavuk veya bir horoz hediye edeceğiz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73