banner72

Rize'de Kurslara Yoğun İlgi

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından açılan ücretsiz kurslar cıvıl cıvıl. Kursa katılımın yoğun olduğu gözlenirken, kursiyerler yaklaşık 8 ay gelecekleri kurslarda Eğitim görecekler

Rize'de Kurslara Yoğun İlgi
Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Rize’de gençlerin serbest zamanlarını faydalı bir şekilde geçirebilmelerine imkan sağlamak ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla Gitar, bağlama, halkoyunları, Solist, Keman, Kemence, Tiyatro kursları yer alıyor.

Kurslarla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, tüm faaliyetlerin çocuklara ve gençlere yönelik olarak yapıldığını belirterek, 12- 24 yaş grubunda yer alan herkesi bu faaliyetlerden yararlanmaya davet etti. Gençlik Merkezi üye kayıtlarının Gençlik Merkezinde sürekli devam ettiğini belirten Yılmaz, ücretsiz olarak açılan faaliyetlerin tamamen gençlerin kendilerini geliştirmeye ve boş zamanlarını faydalı bir şekilde geçirmeye yönelik olarak açıldığını kaydetti.

Tüm kurs ve etkinliklerin ücretsiz olarak sunulduğu gençlik merkezince organize edilen kurslara bugüne kadar binlerce genç katılarak bu alanlarda uzman hocalardan eğitim alma ve akranlarıyla sosyal bir ortam içerisinde bulunma fırsatı yakaladılar. 2010-2011 döneminde de çeşitli kurs ve etkinliklerle gençlere hizmet vereceklerini belirten Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, “Amacımız, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine fırsat vererek topluma aktif ve yararlı vatandaşlar olarak katılmalarını sağlamaktır. Böylece onların zihinsel, sanatsal ve bedensel beceriler kazanarak sağlıklı gelişmelerine katkıda bulunmaktır” dedi.

Bunun yanı sıra gençliği bilgilendirici paket eğitimler, proje çalışmaları, çeşitli kampanyalar, ücretsiz geziler ile ulusal ve uluslararası değişimler yer almaktadır. Tüm gençlerimizi ilgi alanlarına göre faaliyetlerimize katılmaya ve projelerini birlikte hayata geçirmeye davet ediyoruz" diye konuştu.

Gençlik merkezi Personeli Bayram Tarakçı yaptığı açıklamada, Hafta sonu ve Hafta içi olmak üzere 6 ayrı kategoride kurs verdiklerini, gecen yıla nazaran kayıtların hızlı bir şekilde artığını ve usta öğreticilerle planlaştırdıkları gibi okullara yönelme politikalarının verimini   aldıklarını belirtti.

 

Öte yandan Kurslara katılım olarak Kemence 33 , Gitar 139 , Bağlama 61 , Solist 20 , Keman 85 , Halk oyunları Küçükler,Gençler ve Büyükler olmak üzere 260 öğrenci olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2010, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73