banner72

Rizede Maç Sonu Olaylar

Bank Asya 1. Lig'de bu akşam Rize Yeni Şehir Stadı'nda gergin geçen maçta Çaykur Rizespor, Giresunspor'u 2-1 mağlup ederken, karşılaşma sonrası olaylar çıktı.

Rizede Maç Sonu Olaylar

Çaykur Rizespor - Giresunspor maçı sonrası olaylar çıktı. Çıkan olaylarda Çaykur Rizespor taraftarları Giresunspor otobüsünü taşlarken, Giresunsporlu futbolcular basın mensuplarına saldırdı.

Çaykur Rizespor - Giresunspor karşılaşması oynanırken Giresunspor taraftarlarının maçın her iki yarısında stad koltuklarını kırarak sahaya atmaları sonucu gerginleşen ortamda Rizespor taraftarları maç sonu Giresunspor otobüsünü taş yağmuruna tuttu.

rizede-mac-sonu-olay-3.jpg

Karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından stat dışına çıkan Çaykur Rizesporlu taraftarları Giresunsporlu futbolculara ve taraftarlara büyük tepki gösterdi. Polis, Çaykur Rizesporlu taraftarlara müdahale ederken, taraftarlar Giresunspor otobüsünü taşladı. Otobüsün camları kırılırken, taşlama sırasında Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş'ın makam araçları da zarar gördü.

Gerginlik soyunma odalarına da yansırken, Giresunspor Teknik Direktörü Levent Eriş basın mensupları ile tartıştı. Tartışmaya Giresunsporlu futbolcular da katılırken, futbolcular gazetecilere saldırdı. Olaylar sırasında özel güvenlik ekipleri olayları yatıştırmakta yetersiz kalınca polis çağrıldı.

rizede-mac-sonu-olaylar-4.jpg

Stat çıkışında gerginlik devam ederken, Giresunspor otobüsünün camlarının kırılması nedeniyle Giresunspor takımı Rize Belediyesi'ne ait otobüsle Giresun'a gönderildi.

rizede-mac-sonu-olay-2.20100215235059..jpg

BASIN ODASINDA GERGİNLİK

Olayların yatışmasının ardından basın toplantısına katılan Giresunspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Çaykur Rizespor ile çok gergin bir maç oynadıklarını ve rakip takım oyuncularının çok sert mücadele ettiklerini söyledi.

Daha sonra Eriş'in, maçta çıkan olayların Giresun ve Çaykur Rizespor taraftarları tarafından kaynaklandığını ifade etmesi üzerine, bazı yerel gazeteciler, Eriş'e olayların Giresunspor taraftarları tarafından çıkarıldığı yönünde sözler söyledi.

Bunun üzerine Eriş ile gazeteciler arasında tartışma çıktı. Eriş, ''Bana soru soracaksanız cevaplayayım, sormayacaksanız bu şekilde yorum yapamazsınız?'' diyerek, basın toplantısı odasından koridora çıktı. Bu sırada basın odasından ayrılan bazı gazetecilerle tartışma devam etti.

Tartışmaya stat koridorlarına giren bazı Çaykur Rizespor taraftarları ile Giresunspor futbolcuları da katıldı. Taraflar arasında bir süre arbede yaşandı. Araya giren polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından arbede yatıştırıldı.

Bunun ardından Giresunsporlu futbolcular, Rize Belediyesi'ne ait otobüs ile stattan ayrıldıktan sonra Giresunspor cephesinden bazı kişiler ile gazeteciler arasında yeniden tartışma çıktı. Arbedeye dönüşen tartışma sırasında DHA muhabiri Muhammet Kaçar, yüzüne darbe aldı.

Güvenlik güçleri olayları yatıştırdıktan sonra basın mensuplarını içerdeki bir bölüme aldı. Stat çevresinde taraftarların uzaklaşmasının ardından olaylar sona erdi.Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2010, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73